Strona główna Społeczeństwo Parenting Witamina C w ciąży – dlaczego warto ją spożywać?

Witamina C w ciąży – dlaczego warto ją spożywać?

58
0
kobieta w ciąży sok z cytrusów
Dlaczego witamina C jest ważna w okresie ciąży? | fot.: stock.adobe.com

W okresie ciąży i karmienia piersią należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłową dietę oraz dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i składników mineralnych. Kluczową rolę w tym zakresie odgrywa przede wszystkim witamina C. Dlaczego warto regularnie spożywać Cemax z witaminą C? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego witamina C jest ważna w okresie ciąży?

Cemax zawierający witaminę C to preparat, oferujący wysoką porcję kwasu askorbinowego. On z kolei jest silnym antyoksydantem. Jego rolą jest przeciwdziałanie starzeniu się komórek, wywołanemu przez wolne rodniki. Poza tym witamina C uczestniczy w różnych procesach biochemicznych, odbywających się w organizmie. W kontekście ciąży szczególnie istotne jest to, że wspomaga wchłanianie żelaza oraz witaminy D. Kobiety ciężarne są wyjątkowo narażone na niedobory w tym zakresie.

Czy witamina C może być szkodliwa w ciąży?

Mitem jest natomiast stwierdzenie, że witamina C może być szkodliwa w okresie ciąży. To składnik, którego organizm ciężarnej kobiety bardzo potrzebuje. Zresztą nie tylko jej, ale i dziecka. Polecamy suplementację odpowiednim preparatem, jak chociażby Cemax z witaminą C. Witamina C pomoże w prawidłowej produkcji kolagenu w celu prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia, a także w ochronie komórek przed stresem antyoksydacyjnym. Przy czym istotne jest to, że witaminy C tak naprawdę nie można przedawkować. Jej nadmiar w organizmie zostanie po prostu wydalony. Dla bezpieczeństwa każdorazowo przed sięgnięciem po witaminę C warto jednak skonsultować to ze swoim lekarzem.

Jaka dawka w okresie ciąży?

Suplement diety Cemax z witaminą C zawiera aż 500 mg tej substancji o przedłużonym uwalnianiu. W opakowaniu produktu można znaleźć 30 tabletek. Przy czym zalecane jest spożywanie od 1 do 2 tabletek w ciągu dnia, przed lub po posiłku, popijając wodą. Dawka Cemax z witaminą C w zupełności pokrywa dzienne zapotrzebowanie człowieka na witaminę C również w sytuacji wzmożonego zapotrzebowania na tę witaminę. Warto bowiem podkreślić, że chociażby w okresie ciąży zapotrzebowanie na witaminę C jest jednak zdecydowanie większe niż standardowo. Polecamy zatem preparat Cemax z witaminą C. To suplement diety o starannie opracowanej formule, która jest efektem wieloletnich prac oraz szczegółowych badań. Prowadzonych z myślą o szczególnych potrzebach osób, borykających się z niedoborem witaminy C.

Materiał partnera