Wybór odpowiedniego wózka dziecięcego jest jedną z najważniejszych decyzji, dla przyszłych rodziców zarówno pierwszego jak i tych którzy spodziewają się kolejnego potomka. Dobry wózek powinien być komfortowy dla dziecka i łatwy w użytkowaniu dla rodziców. Duży wybór wózków dziecięcych może początkowo sprawiać problem, bo w tak dużej ilości można się zagubić, ale po przeczytaniu tego artykułu żaden rodzic nie będzie miał z tym najmniejszego problemu. Jaki powinien być dobry wózek dla dziecka? O tym w dalszej części artykułu.

Rodzaje wózków dziecięcych

Wózki dla dzieci: wybór konkretnego modelu wózka może być nie lada problemem, dlatego warto kierować się przy wyborze trzema najważniejszymi czynnikami: bezpieczeństwem dziecka, które będzie znajdować się w wózku, funkcjonalnością wózka i bardzo ważnego czynnika, jakim jest łatwość w prowadzeniu wózka. Jeśli któryś z tych czynników nie występuje w danym modelu, warto zastanowić się nad zakupem innego. 

Jakie rodzaje wózków istnieją na rynku? Zwykłe wózki spacerowe, czyli tak zwane spacerówki dla starszych dzieci i spacerówki w typie parasolki, wózki głębokie w typie gondoli, szczególnie polecane wszystkim rodzicom wózki wielofunkcyjne łączące funkcje spacerówki i gondoli, a także modele dla rodziców biegających, czyli wózki joggingowe oraz wózki głębokie i spacerowe dla bliźniaków i wieloraczków. Który wózek wybrać? Taki, który będzie najbardziej przydatny, dlatego dobrym wyborem będzie kupno wózka wielofunkcyjnego. Jaki powinien być dobry wózek wielofunkcyjny?

Wózek wielofunkcyjny i jego elementy

Dobry wózek wielofunkcyjny powinien być wyposażony w regulowaną rączkę, która pozwala na dostosowanie jej wysokości do wzrostu rodzica oraz regulowane oparcie, które pozwoli na to, by dziecko mogło zdrzemnąć się wygodnie w czasie spaceru. Wózek nie powinien być zbyt ciężki, by łatwo można go było prowadzić, ale powinien mieć odpowiednio dużo miejsca na akcesoria. Jego stelaż powinien być prosty w obsłudze i składać się oraz rozkładać w intuicyjny sposób. Jeśli teren, po którym poruszać się będzie wózek, będzie zmienny, warto wybrać taki, który ma funkcję regulacji zawieszenia. Ważne w wózku są również sprawne hamulce oraz amortyzatory, których działanie w znacznym stopniu wpłynie na wygodę dziecka. Koła wózków dziecięcych są wykonane zazwyczaj z pianki bądź są pompowane. Piankowe dobrze radzą sobie na powierzchniach płaskich i świetnie sprawdzają się w spacerach po mieście. Pompowane natomiast lepiej radzą sobie w warunkach trudniejszych, kiedy teren jest bardziej wyboisty.

Prócz wyżej wymienionych funkcji dobry wózek będzie posiadał odpowiednie akcesoria, takie jak:

  • parasolka
  • śpiworek na chłodniejsze dni
  • folia przeciwdeszczowa
  • torba.

Takie wózki i wiele innych znaleźć można w sklepie colibro.eu

Materiał partnera zewnętrznego