Strona główna Społeczeństwo Parenting Skompletuj garderobę chłopca na jesień – odkurzamy szafę!

Skompletuj garderobę chłopca na jesień – odkurzamy szafę!

58
0
chłopiec w dresie
Bluzy chłopięce to zdecydowanie najpopularniejszy wybór - rozpinane, z kapturem, są wiecznie modne i zazwyczaj chętnie noszone przez chłopców | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zmiana pór roku to naturalny czas, żeby zajrzeć do garderoby dziecka. Nie tylko wyciągniemy z niej ubrania letnie, takie jak krótkie spodenki czy szorty do pływania, ale i możemy sprawdzić, zakup jakich ubrań warto przemyśleć i czego w tej szafie brakuje. Taki przegląd warto zrobić, nawet kiedy nie planujemy wielkich zakupów – kiedy spodoba nam się coś w sklepie, po prostu będziemy wiedzieli, co może się przydać, a czego jest dużo za dużo. Ciepłe bluzy chłopięce, swetry, czapki i kominy, nowe pary spodni czy buty? Co kupić dla chłopca jesienią? Zobacz nasz niezbędnik!

Bluzy chłopięce – must have!

Bluzy chłopięce to zdecydowanie najpopularniejszy wybór – rozpinane, z kapturem, są wiecznie modne i zazwyczaj chętnie noszone przez chłopców. Szczególnie w porównaniu do swetrów, które zazwyczaj wkładają na bardziej oficjalne okazje 😉 Bluzy chłopięce mają wiele różnych wzorów i kolorów, ale to, co powinno zwrócić naszą uwagę, to przede wszystkim jakość. Bluza powinna być ciepła!

Kurtki chłopięce – zimowe i jesienne

Obok bluz, które będziemy nosić na początku jesieni, muszą pojawić się kurtki (przynajmniej dwie!), najlepiej i tzw. przejściowe, jak i zimowe. Tylko wtedy jesteśmy gotowi na zmianę pogody i konieczność prania. Sprawdź, czy kurtki z zeszłego roku nie są za krótkie, znoszone czy uszkodzone. Może wystarczy je naprawić, a może zbyt mały rozmiar trzeba już oddać i pomyśleć o zakupie nowego.

Czapki, szaliki i kominy

Zimową porą stawiamy na dodatki – również dla chłopców! Oczywiście bluzy chłopięce zazwyczaj mają wygodne kaptury, ale na prawdziwy mróz czapka będzie nieodzowna. W zależności od tego, czy spodziewamy się silnych mrozów, czy raczej łagodnej zimy, wybierzmy akcesoria jesienne i zimowe dostosowane do naszych potrzeb.

Buty sportowe i kalosze

Dobre, nieprzemakalne obuwie na jesień to podstawa. Te wiecznie przemoczone to nie tylko kłopot – mogą również prowadzić do przeziębień. Dla młodszych dzieci, na zabawę na dworze, nieodzowne będą kalosze. Nasi podpieczni niestety dość szybko wyrastają z butów – dobrze jest więc regularnie się upewniać, czy te, które są na stanie, są nadal dobre.

Ubrania outdoorowe

Wasza rodzina uwielbia wypady do lasu, wyjeżdżacie na narty i snowboard? Jeśli tak, już jesienią dobrze byłoby zrobić pierwszy przegląd szafy – tak, aby mieć pewność, że na wyjazd wszystko będzie zapięte na ostatni guzik. Ubrania zimowe, odzież termoaktywna, odpowiednie obuwie to z pewnością podstawa, niezależnie od rodzaju sportu.

Wygodne ubrania do domu

Jesień i zima to coraz dłuższe noce i coraz więcej czasu spędzonego w domach. Kiedy cały weekend pada deszcz, dzieci często zmuszone są bawić się w czterech ścianach – warto się upewnić, czy mają do wyboru bardzo wygodne, domowe ubrania, w których będzie im po prostu komfortowo.

Co zrobić ze starymi ubraniami?

Dzieci szybko wyrastają z ubrań. O ile nie mamy młodszego rodzeństwa czy kuzynów, którzy chętnie przyjmą nasze ubrania po dziecku, możemy je zarówno sprzedać, jak i oddać potrzebującym. Jedno i drugie wyjście jest dzisiaj łatwe – oddać możemy zarówno bezpośrednio hospicjum, jak i poszukać potrzebującej mamy na grupie na facebooku. Podobnie jest ze sprzedażą.

Wielkie sprzątanie i przegląd szaf to zadanie, które zazwyczaj stawiamy przed sobą jesienią i wiosną. Szczególnie kiedy mamy dzieci! Nawet jeśli nie mam do tego ani serca, ani czasu, warto to zrobić – choćby po to, żeby w grudniu nie pomagać dziecku, układać w szafie szortów i kąpielówek 😉 Spodnie chłopięce, ciepłe kurtki i bluzy, dodatki, a nawet zapas skarpet – upewnijmy się, że w szafie mamy wszystko, żeby ubrać nasze dzieci odpowiednio do pogody!


Materiał partnera zewnętrznego