Strona główna Społeczeństwo Parenting Przybory i akcesoria, które będą pomocne świeżo upieczonym rodzicom

Przybory i akcesoria, które będą pomocne świeżo upieczonym rodzicom

176
0
dwójka rodziców ze słodką dziewczynką na rękach
Aby nieco ułatwić i uprzyjemnić rodzicom obowiązki, warto wyposażyć się w kilka akcesoriów, które będą doskonałym wsparciem w pierwszych miesiącach życia dziecka | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pojawienie się maluszka w domu to ogromne wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców – nowe obowiązki, nowe wyzwania i reorganizacja dotychczasowego życia. Aby nieco ułatwić i uprzyjemnić rodzicom obowiązki, warto wyposażyć się w kilka akcesoriów, które będą doskonałym wsparciem w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Leżaczek – bujaczek

To urządzenie, dzięki któremu możemy wygodnie usadzić maluszka w siedzisku, które będzie automatycznie wprawiało go delikatny ruch, który działa kojąco i uspokajająco. W tym czasie rodzice mogą zająć się innymi zadaniami mając dziecko cały czas na oku. Maluszek z kolei będzie spokojnie bujał się w leżaczku mając w zasięgu wzroku swoich rodziców. Taki leżaczek może być również wyposażony w dodatkowy pałąk z zabawkami, które będą absorbować uwagę dziecka i jednocześnie dostarczać my bodźców rozwojowych. Koszt takiego leżaczka-bujaczka to ok. 300-400zł.

Elektroniczna niania

To prawdziwe udogodnienie dla rodziców, które pozwala monitorować maluszka podczas snu lub wtedy, gdy zostaje ono samo w pokoju leżąc w swoim łóżeczku. Elektroniczna niania tu urządzenie wyposażone w nadajnik i odbiornik umożliwiające przekazywanie obraz i dźwięku. Dzięki temu rodzice, będąc w innym pomieszczeniu, będą mogli zdalnie obserwować maluszka i nasłuchiwać, czy nie płacze. Elektroniczna niania jest bardzo przydatna w sytuacji, gdy podczas snu dziecka chcemy wykonać inne zadania nie zakłócając jego odpoczynku czy w sytuacji, gdy pracujemy z domu i nie chcemy, aby przeszkadzało to śpiącemu maleństwu. Nowoczesne modele elektronicznych niań umożliwiają zdalną obsługę urządzeń z poziomu telefonu, a także przekazywanie do urządzenia znajdującego się w pokój dziecka naszego głosu, dzięki czemu możemy na odległość je uspokoić czy nawet uśpić. Elektroniczną nianię kupimy w cenie ok. 200-300zł.

Torba do wózka

To akcesorium przyda się podczas spacerów czy wyjść z maluszkiem do sklepu bądź lekarza. Torba do wózka to specjalna torba, która została zaprojektowana tak, aby pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty w praktycznych przegródkach. Schowamy w niej matę do przewijania, pieluszki, butelkę, ubranka na przebranie, kosmetyki i wiele innych akcesoriów. Torba może być wygodnie przymocowana do wózka lub noszona na ramieniu. Producenci dbają o t o, aby tego rodzaju torby były modne i stylowe, dzięki czemu będą jednocześnie ładnym dodatkiem do ubioru.  Dobrej jakości torbę do wózka kupimy w cenie ok. 150-200zł.

Mata edukacyjna

To doskonałe rozwiązanie dla niemowląt gdyż pozwala nie tylko bezpiecznie odpoczywać, ale również dostarcza mnóstwa bodźców, dzięki którym dziecko poznaje otaczający je świat. Mata edukacyjna posiada różne kolory, faktury, może mieć również wszyty szeleszczący materiał. Do maty można dokupić pałąk na którym zawieszone będą zabawki. Dziecko będzie próbowało do nich sięgać, co świetnie wzmacnia jego mięśnie, a także dotykać, dzięki czemu będzie poznawało ich fakturę, kształty oraz dźwięki, jakie wydają.

Podczas gdy maluszek świetnie bawi się na macie, rodzice mogą w tym czasie zająć się innymi czynnościami, zapewniając dziecku aktywne zajęcie.

Mata edukacyjna z pałąkiem to koszt. Ok. 200-300zł.

Podgrzewacz i sterylizator do butelek

To bardzo praktyczne urządzenie, które okazuje się niezastąpione w codziennej opiece nad dzieckiem. Za pomocą urządzenia możemy możemy podgrzewać mleko oraz pokarm zarówno w butelkach szklanych, jak i plastikowych, wycisnąć sok, a także wysterylizować butelki. Co ważne, podgrzewanie pokarmu w takim urządzeniu nie pozbawia go wartości odżywczych.Cena podgrzewacza z funkcją sterylizacji butelek to koszt w granicach 100-150zł.

Zakup wszystkich akcesoriów może być sporym wydatkiem, natomiast będzie to inwestycja, która z pewnością przyniesie wiele korzyści rodzicom. Jeśli brakuje nam środków na zakup całego zestawu przyborów, wsparciem może być szybka pożyczka przez internet w kwocie, na przykład 500zł. Każde udogodnienie dla rodziców to więcej wolnego czasu, który mogą poświęcić na wspólne, rodzinne chwile.


Materiał partnera zewnętrznego