Sen jest dla naszego organizmu bardzo ważny, a troska o jego prawidłową jakość jest wyrazem dbania o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Na to, czy dobrze się wysypiamy, wpływa bardzo wiele kwestii — jedną z nich jest dobór odpowiednich poduszek. Dlaczego warto wybrać dla naszych dzieci poduszki puchowe?

Poduszka dla dziecka — jaką wybrać?

Odpowiedni dobór poduszek do spania jest szczególnie istotny w przypadku dzieci — ich ciała stale rosną i rozwijają się, a pokonywanie przez najmłodszych wyzwań dnia codziennego wymaga ogromnej ilości energii. Zdrowy sen pomaga dzieciom w koncentracji, umożliwia im efektywną naukę i swobodną zabawę z rówieśnikami. Poduszka dla dziecka — jaką wybrać, by spełniała wszystkie nasze oczekiwania?

Odpowiednia wysokość — poduszka powinna utrzymywać głowę, odcinek piersiowy i odcinek szyjny kręgosłupa w jednej linii. To, jaka wysokość poduszki będzie najbardziej odpowiednia, jest też uzależnione od pozycji, w której najczęściej śpi dziecko — warto wziąć to pod uwagę.

Ilość wypełnienia w poduszce — jest zazwyczaj uzależniona od wielkości poduszki, jednak warto zwrócić szczególną uwagę na poduszki z regulowaną ilością wypełnienia. Umożliwiają one dopasowanie poduszki do wieku i preferencji dziecka — które zmieniają się wraz z upływem czasu.

Twardość poduszki — nie ma jednej reguły określającej to, jaka twardość poduszki jest najbardziej korzystna. Podobnie jak w przypadku materacy — jest to kwestia indywidualna. Należy więc dobierać twardość poduszki metodą prób i błędów, kierując się tym, które poduszki dziecko uzna za wygodniejsze.

Kwestie alergiczne — jeśli nasze dziecko jest alergikiem, warto wybrać poduszkę antyalergiczną, którą można często prać w wysokiej temperaturze

 Poduszka dla dziecka — rodzaje wypełnienia

Poduszki wypełnione pierzem

Są znane od lat. Posiadają naturalne wypełnienie, składające się z puchu i piór. Takie poduszki doskonale odprowadzają wilgoć i są stosunkowo miękkie (choć nie aż tak, jak poduszki puchowe). Ich cena jest nieco niższa od ceny poduszek puchowych.

Poduszki wypełnione puchem

Poduszki puchowe mają ogromną liczbę zalet. Takie poduszki są wyjątkowo miękkie, doskonałe jakościowo i uważane za jedne z najlepszych. Kiedyś uważane były za nieodpowiednie dla alergików — dziś uważa się, że jeśli są wykonane z wysokiej klasy surowców, nie powinny powodować w takiej sytuacji problemów.

Poduszki dla alergików

Dla dzieci szczególnie mocno cierpiących z powodu alergii warto wybierać poduszki z wypełnieniem syntetycznym. Są one niekiedy mniej trwałe, niż poduszki z puchu lub pierza, jednak gwarantują komfort i brak reakcji alergicznych.

Poduszki puchowe — jakie są ich zalety?

Poduszki z naturalnego puchu mają ogromną ilość zalet. Warto na nich spać — warto także właśnie ten rodzaj poduszek wybierać do sypialni dzieci. Jakimi zaletami cechują się poduszki wypełnione puchem?

  • Doskonałe właściwości grzewcze — na pewno nie będzie nam za zimno, ochroni również przed przegrzaniem
  • Doskonała cyrkulacja powietrza — wpływa na komfort snu, ale również na stan naszej cery i samopoczucie
  • Ekologiczność i naturalne pochodzenie
  • Dopasowanie do ciała — poduszki puchowe świetnie dopasowują się do kształtu głowy, dając jej nie tylko odpowiednie oparcie, ale również wygodę
  • Trwałość — dzięki naturalnemu wypełnieniu, poduszki puchowe mogą posłużyć nam przez wiele lat, ciągle będąc w dobrym stanie
  • Lekkość — poduszki wypełnione puchem nie są ciężkie
  • Miękkość i sprężystość — nie bez powodu poduszki puchowe cieszą się tak dużą popularnością: spanie na nich gwarantuje wysoki poziom komfortu i chroni przed sztywnością karku i bólem mięśni po przebudzeniu
  • Puch dla alergików — w dzisiejszych czasach możemy znaleźć poduszki wypełnione puchem uszyte w sposób, który czyni je odpowiednimi dla alergików.

Wybierając poduszkę dla dziecka, warto zastanowić się nad kupnem poduszki puchowej. To gwarancja komfortu i ciepła, a także materiał w stu procentach naturalny. Wysokiej jakości poduszki puchowe sprawią, że dziecko będzie mogło cieszyć się zdrowym, spokojnym snem każdej nocy.

Materiał partnera