Masz w planach organizację przyjęcia? Lub potrzebujesz nietuzinkowego prezentu dla solenizanta lub jubilata?… oto….Piniata.  Każdy młody człowiek zna chyba doskonale tą słodką, ruchową zabawę. Trochę gimnastyki, dużo uśmiechu i mnóstwo frajdy. Piniaty zyskują coraz większą popularność , więc może i Ty skorzystasz z tego pomysłu. Będzie to niezapomniana atrakcja dla Ciebie i twoich gości.

Skąd wzięły się piniaty?

Zwyczaj rozbijania Piniaty zapoczątkowano w Chinach podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku. Stamtąd trafiła do Włoch i Hiszpanii, a następnie w XVII w dotarła do Meksyku, gdzie stała się nieodłącznym zwyczajem ludowym tamtejszej kultury. W krajach latynoskich Piniata związana była głównie ze Świętami Bożego Narodzenia, jednak aktualnie zaczęła pojawiać się także na wielu różnorodnych uroczystościach. Dziś kojarzona jest przede wszystkim z urodzinami i okolicznościowymi przyjęciami głównie dla dzieci. Tradycyjna Piniata to siedmioramienna gwiazda, lecz dziś przybiera ona przeróżne kształty, np. ulubionych postaci z bajek, owoców, zwierzątek, zabawek itp. Wszystko zależy od gustu i upodobań zainteresowanych. Aktualne trendy wyznaczane sa przez konkretne bajki, kreskówki, idoli, ulubione przedmioty dzieci.  I tak na przykład możemy spotkać piniaty z wizerunkiem świnki Peppy, z bohaterami bajki „Psi Patrol”,  gry Minecraft, jednorożce, dinozaury, Minionki, różne emitikony itp. Jeśli nie wiemy co ucieszy jubilata to bezpieczna opcja będzie też piniata z cyferka przedstawiajca wiek jubilata. 

piniata
Dziś kojarzona jest przede wszystkim z urodzinami i okolicznościowymi przyjęciami głównie dla dzieci | fot.: materiał partnera

Co dają nam piniaty?

Jest to też ciekawa alternatywa na zabawę na imprezach z udziałem dorosłych. Zamiast słodyczy w piniacie mogą być chowane pieniądze lub drobne śmieszne gadżety. Wszystko co wymyślicie a nie uderzy was mocno w głowę jest dozwolone ☺. Dla młodszych uczestników mogą to być naklejki, gumki do włosów, bransoletki, wisiorki, małe samochodziki,  lekkie dinozaury, lizaki, gumy do żucia, maleńkie pluszaki… Świetnym pomysłem będzie też jakiekolwiek konfetti. Można dodać do słodyczy lub mini prezencików. Tylko, że wtedy trzeba wziąć pod uwagę moc sprzątania poimprezowego.

piniaty zabawa dorośli
Jest to też ciekawa alternatywa na zabawę na imprezach z udziałem dorosłych | fot.: materiał partnera

Na czym polega zabawa?

Zabawa polega na rozbiciu kijem piniaty wypełnionej słodyczami , przysmakami lub ciekawymi drobnostkami. Kij nie może być zbyt twardy, żeby nie zrobić krzywdy bawiącym się uczestnikom. Może to być tez dowolny nieostry przedmiot. Ważne, żeby spełniał swój rolę. Najpierw ustalana jest kolejność strącających piniatę. I tu zazwyczaj pierwszeństwo mają gospodarze imprezy. Rozbijającemu piniatę zawiązuje się oczy, a on stara się w nią trafić. Dla urozmaicenia bądź utrudnienia zabawy, piniata może być przesuwana lub podnoszona i opuszczana, tak by nie została zbyt szybko rozbita. 

Jeśli zatem szukasz niebanalnej atrakcji imprezowej to piniata nada się idealnie. Wygranym w tej zabawie może być każdy, gdyż po rozbiciu piniaty wszyscy uczestnicy dostają nagrodę w postaci jej zawartości. Wypełnienie i kształt piniaty zależy tylko od Twojej wyobraźni i kreatywności. Jeśli szukasz gotowych wzorów, znajdziesz je na stronie naszego sklepu. Tutaj znajdziecie najciekawsze piniaty https://sklep-pracownianitka.pl/piniaty oraz wiele innych produktów rękodzielniczych naszego wykonania. 

Materiał partnera