Okazji do kupienia zabawek dla dzieci znajdziemy mnóstwo, od urodzin czy imienin po odwiedziny u znajomych, mających własne potomstwo. Również bez specjalnych okazji rozpieszczamy nasze pociechy, kupując im wymarzone zabawki. Uśmiech i zadowolenie dziecka jest dla nas bowiem, bez wątpienia, jednym z najmilszych widoków. Chcąc jednak zobaczyć pełną satysfakcję w oczach malucha z otrzymanego prezentu, warto zastanowić się co obecnie jest na topie w kwestii zabawek dla dzieci.

Zabawki uniwersalne

Zainteresowania odnośnie zabawek są naturalnie nieco inne w przypadku dziewczynek i chłopców. Istnieje jednak spora grupa produktów, które z powodzeniem podarować można dziecku, bez względu na jego płeć. Obecnie duża grupa klientów zwraca uwagę, aby taka zabawka nie tylko cieszyła oko dziecka, ale również zmuszała jego szare komórki do aktywności, dbając o jego prawidłowy rozwój. Wśród tego typu produktów popularne są różnego rodzaju zestawy klocków, gry planszowe lub karciane, czy też puzzle. Są to również wszelkie kreatywne zestawy rozwijające artystyczne zainteresowania naszych pociech, takie jak rysowanie, śpiewanie czy gra na instrumentach. Także zabawki przydatne do naśladowania codziennych czynności, jakie wykonują rodzice, cieszą się powodzeniem. Znajdziemy tu więc przedmioty m.in. do gotowania, majsterkowania czy sprzątania. Obecnie zakup zabawek dla naszych milusińkich nie musi wiązać się z dużymi ponadprogramowymi wydatkami. Wystarczy poszukać odpowiednich rozwiązań dotyczących oszczędzania przy konkretnym zakupie. Należą do nich rozmaite cashbacki, udział w programie lojalnościowym czy niezobowiązujący kupon rabatowy.

Dziewczęce klasyki wśród zabawek

Wśród zabawek ukierunkowanych bardziej na dziewczynki, niesłabnącą popularnością cieszą się oczywiście lalki. Na topie są zawsze lalki związane z postaciami z aktualnych, popularnych bajek czy seriali. Robione są one bowiem na podobieństwo tych postaci, a więc dziewczynki chętnie się z nimi utożsamiają. A jeśli lalki, to nie obędzie się przecież bez domku dla lalek. Na rynku znaleźć można ogromną ilość tego rodzaju produktu, od tańszych i nieco skromniejszych modeli, aż po lepiej wyposażone, duże domki. Są one najczęściej bardzo estetyczne i charakteryzują się dużą wiernością odwzorowania elementów wyposażenia.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też u dziewczynek zabawki związane ze zwierzętami, szczególnie z końmi. Wszystko to przez rosnącą popularność konnych aktywności, szczególnie wśród żeńskiej części społeczeństwa.

A co z naszymi małymi mężczyznami ?

W przypadku chłopców, do jednego z takich zabawkowych klasyków należą wciąż różnego rodzaju pojazdy, głównie samochody, ale również motocykle oraz różnego rodzaju maszyny specjalistyczne, typu koparki, wozy strażackie, radiowozy itp. Producenci wciąż zwiększają atrakcyjność tego typu zabawek, poprzez dodawanie im coraz nowszych funkcji, np. zdalne sterowanie czy sygnały świetlne i dźwiękowe. 

Niesłabnącą popularność stanowią też wszelkie gadżety związane z piłką nożną, czyli ulubioną dyscypliną sportową wielu chłopców.

Chcąc wybrać więc odpowiednią zabawkę dla dziecka mamy szeroką gamę produktów, będących na topie wśród zabawkowych bestsellerów. Przed zakupem warto wziąć jedynie pod uwagę wiek dziecka oraz jego ewentualne zainteresowania, ale ich nieznajomość nie jest żadną przeszkodą. Można przecież wybrać coś z bardziej uniwersalnych zabawek. Poszukując oszczędności warto zajrzeć na strony z kuponami rabatowymi, jak Candy kod rabatowy, które umożliwiają zakup zabawek w atrakcyjnych cenach.

OLI