Gwiazdka to czas, na który każde dziecko czeka z niecierpliwością! Poza wspólnym spędzaniem czasu razem z bliskimi, najbardziej ekscytującym punktem wieczoru jest zwykle odpakowywanie prezentów. Wybór odpowiedniego podarunku jest naprawdę spory, ponieważ możesz postawić na kreatywność, naukę, rozwój, aktywność fizyczną – albo po prostu dobrą zabawę! Co kupić dziecku na święta? Oto nasze propozycje.

Prezenty na gwiazdkę dla najmłodszych dzieci

Maluszki często nie mają jeszcze swoich własnych zainteresowań, dlatego wybór odpowiedniego prezentu powinien być oparty o opinię rodziców dziecka. Dobrym wyborem będą też zabawki zwyczajnie przeznaczone dla tej grupy wiekowej, czyli takie, które zainteresują malucha kształtem, kontrastem barw czy generowanymi dźwiękami. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/prezenty-dla-dziecka.

Najlepsze prezenty dla dzieci w tym wieku to takie, które wpływają korzystnie na ich rozwój i pomagają w nauce, np. chodzenia, raczkowania czy nauki pierwszych słów i prostych piosenek. Warto więc postawić na zabawki edukacyjne, takie jak mówiące misie, chodziki, jeździki czy sortery. W zależności od wieku maluszka możesz kupić mu także jego pierwsze klocki (odpowiednio duże, by nie budziły ryzyka zakrztuszenia się) lub puzzle (również o optymalnie dużych elementach). Dobrym pomysłem będą też wielofunkcyjne maty do zabaw, które często doskonale wpływają na rozwój mózgu najmłodszych.

Świąteczny prezent dla przedszkolaka

Kupując prezent dla przedszkolaka, wybierz coś, co sprawi mu frajdę. Dzieci w tym wieku są ciekawe świata, dlatego warto rozwijać w nich kreatywność i empatię lub postawić na naukę nowych rzeczy. Zabawki kreatywne pozwolą dziecku wyrazić siebie i dadzą mu sporo swobody w tworzeniu nowych rzeczy. Przykładem takich gadżetów są stempelki, kolorowanki, tablice magnetyczne czy ciastolina. Wszystko to może być ozdobione postaciami z ulubionych bajek dziecka, tym samym nawiązując do jego zainteresowań.

Dobre prezenty na gwiazdkę dla dzieci to też pluszaki, lalki czy samochodziki, które pozwolą twojemu dziecku na użycie wyobraźni; maluchy potrafią dzięki niej świetnie się bawić nawet niepozornymi rzeczami. Rozwojowymi prezentami są też zabawki, dzięki którym dziecko będzie mogło naśladować rodziców, czyli np. mała kuchnia lub te typowo edukacyjne, jak uczące obcego języka. Dla ruchliwych dzieci sprawdzą się również zabawki sportowe, takie jak piłka, rowerek biegowy czy hulajnoga.

Najlepsze prezenty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Prezenty na święta dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, podobnie jak w przypadku wcześniejszych propozycji, mogą wpływać na ich kreatywność, rozwój, sprawność fizyczną czy wyobraźnię. W tym czasie dzieci już jasno określają, co im się podoba, a co nie. Jeżeli więc zastanawiasz się, co kupić dziecku na święta, zacznij od wyboru czegoś, co pasuje do jego zainteresowań.

Dobrym pomysłem na prezent świąteczny dla dzieci w tym wieku jest też np. gra planszowa, w którą będzie mogło grać z rodziną lub przyjaciółmi czy zabawki wyzwalające kreatywność, takie jak zestawy do tworzenia własnej  biżuterii, mydełek lub nawet zmywalnych tatuaży. W większości przypadków sprawdzą się także interaktywne zabawki elektroniczne, czyli roboty, maty do tańca bądź maszyna zaplatająca warkoczyki. Jeżeli twoja pociecha lubi kolekcje, postaw na figurki z jego ulubionymi postaciami z filmów i bajek, lub karty z ich wizerunkami.

Artykuł sponsorowany