Strona główna Społeczeństwo Parenting Klocki dla dzieci – 5 kolekcji, które podbiły ich serca

Klocki dla dzieci – 5 kolekcji, które podbiły ich serca

207
0
Klocki dla dzieci Action Town 2
W ciągu ostatnich lat powstało mnóstwo ciekawych kolekcji, które dostarczają dzieciom wiele radości podczas ich zabaw i rozwoju. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Klocki to zabawka, którą dzieci niezmiennie uwielbiają. Niezależnie od ich wieku i zainteresowań. Są wspaniałymi towarzyszami, dzięki którym rozwijać można wiele cennych umiejętności. Czas bez wątpienia działa na ich korzyść. W ciągu ostatnich lat powstało mnóstwo ciekawych kolekcji, które dostarczają dzieciom wiele radości podczas ich zabaw i rozwoju.

Klocki Cobi

Stale obecnym na rynku zabawek, polskim producentem i dystrybutorem jest marka Cobi. Wśród jej ogromnej oferty, z którą mogliśmy się zetknąć, są przede wszystkim klocki dla dzieci Cobi. Od początku istnienia marka jest ceniona za bardzo wysoką jakość swoich produktów. Kolejne kolekcje klocków, które wprowadza, podbijają serca dzieci – i tych młodszych, i tych znacznie starszych. Niektóre z nich zyskały już miano klasyków w tej kategorii.

Klocki – kolekcje historyczne

Zacznijmy właśnie od tych klasyków. Pierwsza kolekcja klocków z cyklu Mała Armia WW1 okazała się ogromnym sukcesem. Podobnie jak druga – Mała Armia WW2. To klocki historyczne, które dla wielu mają wartość kolekcjonerską. Z zestawów można zbudować w zasadzie wszystkie pojazdy bojowe – w tym czołgi, samoloty, statki – które były wykorzystywane podczas I i II Wojny Światowej. Poszczególne modele odwzorowane są z bardzo dużą starannością, posiadają ruchome elementy. Na pewno ogromną zaletą tych zestawów jest ich walor edukacyjny – zabawa i rozwój umiejętności manualnych z wielką historią w tle.

Osiągnięcia myśli ludzkiej i klocki dla dzieci

Kolejną kolekcją, która pięknie opisuje wybitne osiągnięcia myśli człowieka na przestrzeni wieków, jest seria Smithsonian. Z kilkuset klocków zbudować można między innymi statek kosmiczny Apollo 11, orbiter Discovery czy statek Pielgrzym Mayflower. To doskonałe klocki na prezent dla wszystkich, którzy głodni są wiedzy i lubią podążać śladami naszego dziedzictwa.

Klocki konstrukcyjne

Kreatywność to drugie imię wielu dzieci. I ją właśnie pozwala rozwijać aż 650-elementowy zestaw Creative Power. Piękne pod względem kolorystycznym, różnorodne klocki, z ruchomymi elementami, pozwalają na budowanie zwierząt, ptaków, budowli, pojazdów. Te klasyczne klocki konstrukcyjne zapewniają wiele godzin fantastycznej i pełnej wyzwań zabawy.

Klocki dla dzieci najmłodszych

Najmłodszym najwięcej przyjemności sprawia zazwyczaj zabawa z bohaterami ulubionych filmów i kreskówek. Wśród zestawów klocków Cobi znajdziemy postaci znane z ekranu. Do najpopularniejszych na pewno należą bohaterzy „Psiego Patrolu” i „Winx Club”. Konkretne zestawy są w pełni dostosowane do wieku dzieci. Dzięki odpowiednio dużym i wytrzymałym elementom niektórymi mogą się nimi bawić już 1-latki.

Klocki dla miłośników motoryzacji

Klocki Cobi to także propozycje dla starszych i młodszych dzieci, które są fanami motoryzacji. Są to bez wątpienia zestawy kolekcjonerskie. Szczególnie dużym powodzeniem cieszy się wśród nich seria Youngtimer. To ponad 30 różnych modeli samochodów z czasów PRL-u i Zimnej Wojny. Wszystkie w całości składane są z klocków; skala pojazdów to aż 1:35.


Materiał partnera zewnętrznego