Karmienie piersią jest bardzo ważne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dzięki niemu nie tylko niemowlakowi dostarczane są najważniejsze składniki, lecz także pomiędzy matką a pociechą zacieśniają się więzi. Karmienie piersią ma wiele zalet, dlatego warto je wspomóc odpowiednimi suplementami.

Karmienie piersią – suplementacja i jej korzyści dla zdrowia matki i dziecka

Karmienie piersią jest niezwykle istotne dla dziecka. W znaczny sposób wpływa na jego zdrowie, odporność i to, jak się rozwija. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest okres laktacji w życiu zarówno dziecka, jak i matki. Laktacja w pewien sposób tworzy niesamowitą i trudną do opisania więź między dzieckiem a matką. Poza tym karmienie piersią ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. To właśnie mleko matki dostarcza maluchowi odpowiednich witamin i składników odżywczych, które pozwalają mu prawidłowo rosnąć i się rozwijać.

Karmienie piersią i suplementacja, czy warto? Zdaniem lekarzy, naukowców i wielu mam, jak najbardziej warto przyjmować suplementy diety podczas karmienia piersią. Udowodniono, że składniki zawarte w suplementach diety pozytywnie wpływają na mleko matki, dziecko, jak i na samą mamę. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, ponieważ tego typu suplementy zawierają między innymi kwas foliowy, kwasy omega-3, witaminę D, jod, DHA, cholinę, które są również obecne w mleku matki. Dzięki suplementom diety przeznaczonym dla matek karmiących piersią mleko zyskuje na jakości, dostarczając dziecku jeszcze większe ilości niezbędnych składników, a jednocześnie sprawia, że laktacja przechodzi prawidłowo.

Trudno się więc nie zgodzić z tym, że suplementy diety dla karmiących mam są naprawdę przydatne i w znacznym stopniu ułatwiają oraz usprawniają okres karmienia, który czasem bywa dość trudny dla wielu kobiet. Czas karmienia piersią potrafi być naprawdę stresujący dla kobiet, ponieważ każda, nawet świeżo upieczona mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Oczywiście idzie za tym to, że karmiące panie pragną, aby ich mleko było jak najlepszej jakości i zawierało odpowiednią ilość minerałów i składników odżywczych, w tym witamin. Warto jest dać sobie pomóc i zacząć przyjmować suplementy diety na czas karmienia piersią, co przyniesie korzyść zarówno dla mamy, jak i dla maluszka.

Karmienie piersią i suplementacja – jak znaleźć odpowiednie preparaty?

Wybór odpowiednich suplementów wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jakie suplementy wybrać, by miały jak najlepszy wpływ na laktację i maluszka. Najważniejsze jest, by dokładnie czytać składy wybranych suplementów diety i wybrać taki, który zawiera najlepsze i najważniejsze składniki, takie jak jod, kwas foliowy i witaminę D, DHA i cholinę oraz inne witaminy i minerały. Należy także zwrócić uwagę na to, czy w składnie nie zawarto innych substancji, np. przeciwzbrylających, glazurujących, zagęszczających oraz barwników, konserwantów czy substancji wypełniających. Tak zwany czysty skład suplementów stanowi o tym, że są one bezpieczne dla zdrowia niemowlaka oraz matki.

Wybierając suplementy dla matek karmiących piersią, warto kierować się również rekomendacją Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. To z pewnością gwarancja najlepszego wyboru, za którym stoją wybitni specjaliści, którzy o rozwoju dziecka wiedzą najwięcej. Suplementy te należy zacząć przyjmować już w czasie trwania ciąży, dlatego dobrze je skomponować z innym preparatami, które przyjmuje się w tym czasie.

Materiał partnera