Strona główna Społeczeństwo Parenting Jaki plecak kupić przedszkolakowi?

Jaki plecak kupić przedszkolakowi?

225
0
plecaczki do przedszkola
Plecak przedszkolaka powinien być nieduży i lekki. Nie może obciążać delikatnego kręgosłupa i wykrzywiać pleców dziecka | fot.: materiał partnera

Jeśli jesteś mamą kilkulatka, najpewniej niebawem będziesz szykować przedszkolną wyprawkę. Pójście do przedszkola to dla dziecka wielka sprawa – w końcu staje się samodzielne, spędzi kilka godzin bez rodziców, czy dziadków, którzy dotychczas się nim opiekowali. Jeśli właśnie zabierasz się za zakupy dla swojego przedszkolaka, sprawdź, jakie plecaczki do przedszkola dla niego przygotowaliśmy.

Jaki powinny być plecaki do przedszkola?

Plecak przedszkolaka powinien być nieduży i lekki. Nie może obciążać delikatnego kręgosłupa i wykrzywiać pleców dziecka. Przejrzyj, jakie modele oferuje Djeco – twoje dziecko pokocha te kolory i wesołe obrazki.

Ma regulowane paski, którymi dostosujesz mocowanie do wzrostu dziecka. W razie niepogody cenne skarby i zabawki ochroni nieprzemakalny materiał. Dodatkowo na plecach możesz zapisać dane swojego malucha.

Jeśli masz w domu miłośnika zwierzaków, możesz kupić dla niego plecak marki Rex London. To plecak dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Można go łatwo wyczyścić wilgotną ściereczką bez konieczności prania, więc może wam towarzyszyć podczas wycieczek na plac zabaw albo do lasu.

Ma dwie zapinane na suwak kieszonki. Pomieści drugie śniadanie i ulubioną zabawkę lub książeczkę. Posiada wygodny uchwyt, na którym można go zawiesić w szatni i szerokie szelki, by plecy były równomiernie obciążone.

Plecak Trixie wyglądem przypomina śliczną maskotkę – możesz wybrać królika, jeża, hipopotama, flaminga i wiele innych uroczych wzorów. Plecak może być zapinany na zamek albo ściągany sznurkiem wraz z klapą. Od wewnątrz producent umieścił plakietkę, na której możesz wpisać dane dziecka.

Jest wodoodporny, a wszystkie plamy z łatwością wyczyścisz ręcznie dzięki akrylowej powłoce. Czy twoje dziecko polubi podróże albo wyjścia do przedszkola z takim towarzyszem? Najpewniej nie będzie się z nim rozstawać także podczas zabaw. W plecaku zmieści się cały dziecięcy ekwipunek: butelka z wodą i przekąska na drugie śniadanie.

O plecakach w kształcie zwierzątek pomyślał także producent Lassig. Który proponuje między innymi plecaczki do przedszkola w króliczki, misie koala i liski. Ten model to niezwykle zgrabna, lekka i jednocześnie pojemna konstrukcja. Prócz posiłku, dziecko zmieści tam również lekką bluzkę a nawet sportowe buty do ćwiczeń.

plecaki do  przedszkola
Pójście do przedszkola to dla dziecka wielka sprawa – w końcu staje się samodzielne, spędzi kilka godzin bez rodziców, czy dziadków, którzy dotychczas się nim opiekowali | fot.: materiał partnera

Jak przygotować się na pójście do przedszkola?

Celowo piszemy: „jak przygotować się”, a nie „przygotować dziecko”, bo przedszkole to wielka zmiana dla całej rodziny. Placówkę najpewniej wybraliście wiosną, więc macie prawie pół roku na to, by przygotować się na pójście do przedszkola.

To naturalne, że się stresujesz i obawiasz, jak w nowym środowisku poradzi sobie dziecko. Najważniejsze, by nie okazywać mu tego, by samo nie zaczęło się bać. Na początku możesz czasem przemycić w rozmowie jakieś informacje o przedszkolu. Przy śniadaniu możesz powiedzieć, że w przedszkolu dzieci jedzą je wspólnie a potem mogą się bawić.

Gdy jesteście na placu zabaw i twój maluch tradycyjnie nie chce iść do domu, powiedz mu, że w przedszkolu takich zabaw będzie więcej i to z jeszcze większą liczbą rówieśników. Trzylatki w przedszkolu rzadko pracują z książką, większość czasu spędzają na zabawie, więc naprawdę tak będzie.

plecak do przedszkola
Jeśli jesteś mamą kilkulatka, najpewniej niebawem będziesz szykować przedszkolną wyprawkę | fot.: materiał partnera

Nadchodzi pierwszy września i…

I wyjdźcie z domu z uśmiechem na twarzy i ukochanym misiem w jednym z naszych plecaków. To będzie dobry dzień! Przed wami czas pełen niesamowitych przygód!

Materiał partnera