Pierwsze 12 miesięcy rodzicielstwa to niesamowita przygoda. Ten czas mija zdecydowanie zbyt szybko. Młodym rodzicom wydaje się, że jeszcze przed chwilą tulili dziecko w ramionach, a nagle kończy ono roczek i zaczyna samodzielnie chodzić. Świętowanie pierwszych urodzin dziecka to niesamowicie ważne wydarzenie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Dla niektórych to pierwsze urodziny spędzone z dzieckiem więc należy zaprosić gości i wybrać odpowiednie dekoracje na roczek.

Kogo zaprosić na urodziny?

Przed zorganizowaniem roczku, pojawia się wiele pytań. Młodzi rodzice często nie potrafią szybko odnaleźć się w sytuacji, a to nic dziwnego. Organizacja roczku dla malucha to nie lada wyzwanie! Problematycznymi kwestiami są dekoracje na roczek, lokalizacja przyjęcia oraz liczba zaproszonych gości. Nie poleca się organizowania wielkich urodzin, ponieważ dziecko może poczuć się niekomfortowo. W tym dniu powinno być otoczone przez osoby dobrze mu znane jak rodzice, dziadkowie, bliscy przyjaciele rodziców oraz rodzice chrzestni. To w zupełności wystarczy, aby stworzyć urodziny marzeń. Na przyjęciu warto także stworzyć dla niego bezpieczną strefę wypełnioną zabawkami i dekoracjami na roczek. Trzeba pamiętać, że to nie tylko święto dziecka, ale także rodziców, którzy świętują pierwsze 12 miesięcy rodzicielstwa.

Dekoracje na roczek- jakie wybrać?

Warto wybrać kolorowe dodatki, które przyciągają wzrok i są uwieńczeniem całej imprezy. Jednak muszą być one całkowicie bezpieczne dla malucha, tym samym przyciągające wzrok. Nie da się ukryć, że jest to święto nie tylko dla dziecka, ale też rodziców. Warto wybrać tematyczne dekoracje na roczek. Może być to jedynie kolor przewodni lub jego elementy. Miło będzie, jeśli dom zmieni się na ten dzień w udekorowaną przestrzeń, pełną balonów i girland. Ozdobne balony mogą mieć różnorodne kształty. Popularnym wyborem są te w kształcie cyfry 1 lub litery ułożone w słowo roczek albo imię malucha. Można również wyposażyć się w zestawy balonów, które są już kolorystycznie dobrane, a na etykiecie pokazany jest sposób ich rozmieszczenia, znacznie ułatwia to dekoracje. Zazwyczaj składają się one z 21 sztuk. Girlandy z napisem „Mam już rok” można umieścić nad stołami lub w drzwiach wejściowych. Ten dodatek jest dla gości przedsmakiem tego, co czeka ich w środku. Na główną atrakcję wieczoru, czyli tort, poleca się zakupić fontannę tortową, imitującą płomień w różnych kolorach. Jest to dodatkowa atrakcja dla zaproszonych gości, zwłaszcza tych najmłodszych.


Materiał partnera zewnętrznego