Aranżacja pokoju dziecięcego to wymagające zadanie, ponieważ musimy jakość połączyć atrakcyjność wizualną kupowanych mebli i dodatków z bezpieczeństwem ich użytkowania – szczególnie, gdy nasza pociecha jest jeszcze bardzo mała. Jak poradzić sobie z urządzeniem pokoju dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy okazji wybierania wyposażenia? Co warto zrobić przed zakupem?

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

2. Kolorowo i z pomysłem

3. Jakie meble dla dzieci warto wybrać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając meble dla dzieci, szczególnie tych bardzo małych, nie możemy zapomnieć o najważniejszym ich aspekcie – bezpieczeństwie. Dobrym pomysłem jest decydowanie się na serie wyposażenia które posiadają zaokrąglone rogi – tak, że w przypadku uderzenia się o mebel, nasza pociecha nie ma szansy na zrobienie sobie poważnej krzywdy. Równie ciekawą opcją są rączki i uchwyty nie wystające, a wkomponowane w bryłę mebla. Dzięki temu nie ma ryzyka zaczepienia się o dodatkowy element, a także mamy do dyspozycji więcej wolnej przestrzeni. Co więcej, meble z zaokrąglonymi rogami możemy z powodzeniem wykorzystać w całym domu – sami również mniej ucierpimy, jeżeli przypadkiem zahaczymy o coś ręką czy stopą.

Kolorowo i z pomysłem

Dzieci lubią kolorowe przestrzenie, w związku z czym warto trochę poeksperymentować z wystrojem pokoju. Jeżeli nasza pociecha jest już dość duża, możemy zachęcić ją do wybrania sobie takich wzorów i barw, jakie jej się najbardziej podobają – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nowa aranżacja spodoba się wszystkim. Jeżeli sami nie bardzo wiemy, jak łączyć ze sobą dodatki i różne elementy wyposażenia, warto skorzystać z porady projektanta wnętrz, który dobierze nam meble nie tylko ze względu na to, że do siebie pasują, ale również zadba o komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka. Warto przejrzeć też oferty najważniejszych producentów np. meble pinio, bellamy czy minko.

Jakie meble dla dzieci warto wybrać?

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto przemyśleć kwestię zakupu mebli w taki sposób, aby spełniały one swoją rolę przez dłuższy czas, w miarę jak nasza pociecha będzie rosnąć. Dobrze jest również dokładnie wymierzyć cały pokój, ponieważ będziemy mieć wtedy pewność, że wszystkie elementy wejdą w miejsca, które dla nich przeznaczyliśmy. Jeżeli wybieramy zakup przez internet, dobrze jest również dowiedzieć się czegoś o warunkach dostawy – czy jest płatna, czy darmowa, a jeżeli tak to w jakim promieniu od sklepu lub magazynu. W ten sposób zaoszczędzimy trochę pieniędzy, ale też i czasu, a nasze dziecko będzie mogło szybciej cieszyć się odmienionym pokojem.

Materiał partnera zewnętrznego