Urodziny, nie ważne które, to zawsze istotne wydarzenie w życiu każdego malucha. Zaproszenie przez dziecka kolegów i koleżanek wiąże się dla rodziców z niełatwym zadaniem. Chcąc wypaść jak najlepiej nie można zapomnieć o kilku istotnych kwestiach, jak ciekawe zabawy, smaczne menu czy niebanalne dekoracje. Idealne urodziny na długo zagoszczą w świadomości dziecka, a jego przyjaciele będą mieć piękne wspomnienia.

Wybór motywu przewodniego

Aby dobrze przygotować menu i dekoracje należy ustalić motyw przewodni. Dla wielkiego miłośnika wodnych przygód impreza w stylu pirackim będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli jednak Twoje dziecko woli superbohaterów, to warto postawić na ten styl. Pamiętajmy jednak, żeby precyzyjnie wybrać ulubionego bohatera, aby nie sprawić rozczarowania jubilatowi. Dla księżniczki dekoracje na urodziny w formie korony, berła i złotego pyłu będą prawdziwą rewelacją. Od lat furorę wśród dziewczynek robią także jednorożce czy elementy nawiązujące do kultowej bajki Kraina Lodu. Starsze dzieci docenią także dekoracje w stylu Harry’ego Pottera czy Star Wars. Maluchy będą szczęśliwe jeśli na elementach stanowiących wystrój urodzinowej imprezy wystąpi Świnka Peppa. Możemy także postawić na Minionki lub Toy Story – możliwości wyboru tematu przewodniego jest naprawdę sporo. Nawet jeśli nasze dziecko nie ma ukochanego bohatera z bajki, wciąż zostaje przebogata oferta motywów zwierzęcych, roślinnych czy kolorowych deseni. Po doprecyzowaniu tego, co dane dziecko lubi, można przystąpić do kolejnych elementów, jak dopasowanie imiennych zaproszeń do danego stylu, wymyślenie zabaw i stworzenie odpowiednich dekoracji.

Dekoracje – efekt WOW

Niezależnie od tego, czy przyjęcie odbywa się w domu, w plenerze, czy na sali, to dekoracje będą ważnym elementem imprezy. Zmiana, często mało interesującego wnętrza, w prawdziwą przestrzeń pobudzającą zmysły, to nie lada wyzwanie. Na urodziny dla małych dzieci warto kupić jednobarwną zastawę plastikową. Dziecko może wraz z przyjaciółmi udekorować ją w ulubiony sposób. Jeśli będzie chciało, może podpisać talerzyki i kubki, dzięki czemu, podczas super zabawy, będzie łatwiej odszukać swój kubeczek. Zdecydowanie jednak furorę wśród zastawy stołowej robią elementy nawiązujące do wybranego stylu – z kolorowym nadrukiem przypominającym o motywie przewodnim.

Obligatoryjnym elementem dekoracyjnym są wszelkiego rodzaju balony i serpentyny. Ciekawym rozwiązaniem są także łuki z balonów. Wyglądają bardzo efektownie, a na dodatek zdjęcia na ich tle prezentują się spektakularnie. Na imprezę dla dzieci świetnie sprawdzą się także papierowe obrusy, które uchronią stół przed zabrudzeniem. Ostatnio bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także stosowanie personalizowanego słodkiego stołu. Można go ustroić w styl danej imprezy, a także przygotować dedykowane toppery. Dekoracje nie muszą kończyć się na przestrzeni. Warto zainwestować także w ulubiony tort, pasujący do stylu przyjęcia. Ważnym elementem jest także menu. Sposób podania jedzenia musi być również przemyślany. Warto stworzyć przekąski, które będą pasowały do imprezy.

Ciekawe przebrania

Dekoracje to nie tylko balony i talerzyki. To także ciekawe przebrania. Jeśli impreza ma być w całości poświęcona danemu stylowi, to warto przygotować także pasujące elementy stroju. Robiąc imprezę w stylu księżniczki, można stworzyć korony i berła. Dla chłopców lubiących superbohaterów sprawdzą się atrybuty, takie jak peleryny czy maski. Wręczenie ich każdemu uczestnikowi imprezy sprawi, że dzieci będą czuły się wyjątkowo.

Przygotowując dekorację na idealne urodziny dziecka warto porozmawiać z jubilatem. Zaangażowanie pociechy w tworzenie dekoracji może nie tylko pozytywnie wpłynąć na jego kreatywność, ale także sprawić, że poczuje się wyjątkowo. Dobrze dobrane dodatki sprawią, że impreza będzie niezapomniana.

OLI