Najważniejszym atrybutem każdego dziecka w dzieciństwie są zabawki i gadżety służące do zabawy. Wybór poszczególnych zabawek przez rodziców ma ogromne znaczenie dla przebiegu rozwoju pociechy oraz jej sposobu spędzania czasu przez większą część dnia. Zabawki Djeco to szereg produktów wspierających kreatywność oraz edukację dzieci. Zestawy pobudzające wyobraźnie i zachęcające do twórczego myślenia, to doskonałe narzędzia do szlifowania licznych umiejętności, między innymi manualnych czy też konstrukcyjnych.

Wspieranie motoryki małej i dużej

Bardzo istotnym obszarem rozwoju u każdego dziecka jest motoryka. Pierwsze miesiące życia dziecka to przede wszystkim rozwój psychoruchowy. Każda kolejna zdobywana w tym czasie przez dziecko umiejętność ściśle łączy się z rozwojem ruchowym. Dlatego też wybór zabawek Djeco również w późniejszych miesiącach, pozwala zadbać o prawidłowy rozwój motoryczny dziecka. Wszelkie zestawy artystyczne, takie jak kolorowanki, koraliki czy też gotowe szablony to najlepsze akcesoria do nauki manipulowania małymi przedmiotami. Prawidłowy rozwój motoryki małej to niezwykle ważny etap w życiu każdego dziecka, który wpływa na całe dalsze życie i przygotowuje dziecko między innymi do nauki pisania w szkole. Z kolei motorykę dużą wspomagają i świetnie rozwijają wszelkie aktywności ruchowe, na przykład w postaci toru przeszkód ułożonych na dywanie z licznych zabawek. 

Rozwój kreatywności i wyobraźni

Dzieciństwo to okres wzmożonej ciekawości i eksperymentowania każdego dnia. Dzieci wykazują się szczególną kreatywnością oraz wyobraźnią, które czasem mogą zadziwiać dorosłych. Warto wspierać te umiejętności u swojego dziecka i wybierać dla niego zestawy artystyczne Djeco, takie jak koraliki do tworzenia własnej biżuterii lub akcesoria plastyczne, np. https://www.zielonezabawki.pl/firm-zun-1422531608-Djeco.html. Zabawki, których funkcje są raczej jednoznaczne i mało edukacyjne w większości sytuacji bardzo szybko trafiają w kąt i nie służą do codziennej zabawy. Dzieci samoistnie wybierają akcesoria i gadżety, które wymagają kreatywności i dzięki temu są w stanie zainteresować na dłuższy czas. Warto również jako rodzic brać czynny udział w kreatywnych zabawach wraz ze swoim dzieckiem, ponieważ jest to najlepszy sposób na budowanie zaufanie i tworzenie relacji opartej na wsparciu i akceptacji. 

Myślenie abstrakcyjne i konstruowanie

Małe dzieci posiadają niezwykle chłonne umysły i bardzo szybko uczą się nowych umiejętności. Okres dzieciństwa to najlepszy czas na zdobywanie umiejętności oraz rozwijanie potencjału, który drzemie w małym człowieku. Rola rodzica wydaje się być więc kluczowa, aby dbać o rozwój myślenia abstrakcyjnego oraz logicznego rozumowania. Poświęcanie czasu na budowanie ciekawych konstrukcji z klocków Djeco, to zarówno doskonała zabawa, jak i sposób na ćwiczenie licznych umiejętności. Konstruowanie z klocków rozwija między innymi motorykę małą, myślenie abstrakcyjne, jak i twórczą wyobraźnię. Powstające w głowie kolejne pomysły na nowe, ciekawe konstrukcje to znak, że rozwój przebiega prawidłowo, a dziecko zdobywa kolejne umiejętności.

 Swobodna zabawa z wykorzystaniem interesujących i pobudzających zabawek marki Djeco, to najlepsza metoda na świadome wspieranie rozwoju małego dziecka. Rodzice, którzy wybierają zabawki oraz akcesoria dla swoich pociech z wykorzystaniem wiedzy na temat aktualnego etapu rozwoju i potrzeb własnego dziecka, mogą z czasem zauważać bardzo pozytywne rezultaty. Obserwowanie własnego dziecka, które świetnie się rozwija i jednocześnie jest bardzo radosne i wesołe daje rodzicom ogromną satysfakcję.

Materiał partnera