Strona główna Społeczeństwo Parenting Idealny przewijak – czym powinien się wyróżniać?

Idealny przewijak – czym powinien się wyróżniać?

55
0
przewijak dla niemowlaka
Szeroki wybór przewijaków, dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie konstrukcję do dużego i małego mieszkania albo do wykorzystania w plenerze | fot.: materiał partnera

Od pierwszych dni życia noworodka do jego pielęgnacji potrzeba rozmaitych przedmiotów. Dobrym pomysłem jest zatem wcześniejsze przygotowanie kompletnej wyprawki, by później nie dać się zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Jednym z akcesoriów, bez których naprawdę nie da się obyć od powrotu ze szpitala, jest oczywiście przewijak. Jak wybrać idealną konstrukcję, by zmiana pieluch przebiegała szybko i sprawnie? Kilka wskazówek opublikujemy poniżej.

Czym powinien wyróżniać się dobry przewijak?

Każdy przewijak dla malucha powinien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Zmiana pieluch to czynność wykonywana wielokrotnie każdego dnia. Warto zatem znaleźć konstrukcję, która jak najbardziej ułatwi to zadanie, zwłaszcza na początku, gdy świeżo upieczeni rodzice nie mają jeszcze zbyt dużej wprawy. Idealnie sprawdzają się przewijaki profilowane, zmniejszające ryzyko wypadnięcia malucha. Powierzchnia przewijaka powinna być również pokryta antypoślizgowym tworzywem.

Nie zapominajmy o tym, że przewijak ma zapewniać wygodę maluchowi. Warto zatem wybrać model miękki i przyjemny w dotyku, by przewijanie nie kojarzyło się noworodkowi z dyskomfortem i stresem.

Drugą ważną kwestią są względy bezpieczeństwa. Przewijak dla malucha ma być wykonany zgodnie z najwyższymi standardami. Najlepiej wybierać zatem produkty posiadające certyfikaty, np. TÜV Rheinland. W praktyce oznacza to wysoką jakość wykonania konstrukcji, z materiałów w pełni bezpiecznych dla najmłodszych użytkowników.

Podstawowe parametry przewijaka

Szeroki wybór przewijaków, dostępnych choćby na stronie Wozki-Foteliki.pl, sprawia, że często trudno podjąć decyzję, jaka konstrukcja sprawdzi się najlepiej. Gdy przyglądamy się dostępnym modelom, warto przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wykonania i to, z jakich materiałów wykonano dane rozwiązanie.

Z czego bywają zrobione przewijaki? Przede wszystkim to produkty z tworzyw sztucznych lub trwałego drewna, gwarantujące bezproblemowe użytkowanie przez długi czas. By zapewnić maluchom komfort i bezpieczeństwo powinny być odpowiednio wyprofilowane i gładkie, by nie skaleczyć delikatnej skóry dziecka.

Wielkość przewijaka zależy od indywidualnych preferencji. Inne wymiary mają modele na łóżeczko (najczęściej 120 x 60 cm i 140 x 70 cm, czyli standardowe łóżeczka dla dzieci), inne przewijaki na szafkach lub modele przenośne. Warto dobrać konstrukcję do dostępnej przestrzeni, mając cały czas w pamięci, że dzieci szybko rosną i mały przewijak w krótkim czasie może się już nie sprawdzać.

Gdzie umieścić przewijak?

Zmiana pieluchy to czynność wykonywana przynajmniej kilka razy dziennie. Przeprowadza się ją najczęściej w pokoju lub w łazience. Wszystko zależy jednak od dostępnej przestrzeni.

Większość rodziców, jeśli tylko ma taką możliwość, decyduje się na umieszczenie przewijaka w pokoju dziecka lub w swojej sypialni, jeżeli wstawiono do niej łóżeczko noworodka. Dlaczego? Dzięki temu wszystkie przydatne akcesoria ma się na wyciągnięcie ręki – pieluchy, kosmetyki, a także ubranka. Daje to komfort i wygodę zarówno dorosłym, jak i dziecku.

Różne oblicza przewijaka – modele stacjonarne i przenośne

Jakie przewijaki można wybrać? Dostępnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Warto wspomnieć choćby o takich konstrukcjach, jak:

  • przewijaki na łóżeczko,
  • wielofunkcyjne meble z przewijakami,
  • przewijak na stojaku,
  • przewijak turystyczny.

Przewijaki na łóżko to bardzo praktyczna opcja, która pozwala na swobodną i bezpieczną zmianę pieluchy. Konstrukcja nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Bez trudu można ją zamontować na łóżku lub wanience.

Jeśli pragnie się zaoszczędzić miejsce oraz chce się mieć wszystkie akcesoria zawsze pod ręką, warto postawić na meble wielofunkcyjne. Składają się najczęściej z łóżeczka, komody i przewijaka, co znacząco ułatwia przeprowadzanie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych.

Dla rodziców i dzieci, którzy są w ciągłym ruchu i nie mają stałego miejsca do zmiany pieluch, dobrą opcją są przewijaki na stojakach, które bez trudu przenosi się z jednego pomieszczenia do drugiego.

Przewijak turystyczny to z kolei rozwiązanie dla osób podróżujących z maluchami. Mieści się w torbie do wózka i pozwala na wygodne przewijanie dziecka nawet w ekstremalnych warunkach – w plenerze, na stacji benzynowej lub w kawiarni.

Przewijaki – wygodna i bezproblemowa zmiana pieluchy w każdych warunkach

Szeroki wybór przewijaków, dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie konstrukcję do dużego i małego mieszkania albo do wykorzystania w plenerze. Dzięki temu zyskuje się komfort oraz bezpieczeństwo podczas zajmowania się maluchem w każdych okolicznościach.

Materiał partnera