Strona główna Społeczeństwo Parenting Ferie zimowe 2019 – terminy i wybrane atrakcje

Ferie zimowe 2019 – terminy i wybrane atrakcje

92
0
Kobieta mężczyzna i dziecko siedzący w głębokim śniegu
Sprawdźmy, kiedy zaczynają się ferie w poszczególnych województwach oraz jakie atrakcje można dzieciom zapewnić w tym czasie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Ferie zimowe już tuż tuż, a to oznacza, że najwyższy czas zaplanować dla naszych pociech wypoczynek. Warto wiedzieć, że w wielu miastach organizowane są atrakcje dla dzieci, dzięki czemu maluchy, które nigdzie nie wyjechały, mogą wykorzystać ten czas na ciekawą zabawę w okolicy swojego zamieszkania. Sprawdźmy, kiedy zaczynają się ferie w poszczególnych województwach oraz jakie atrakcje można dzieciom zapewnić w tym czasie.

Ferie 13-26 stycznia

Jako pierwsze ferie zimowe rozpoczynają dzieci z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Przykładowo miasto Lubin organizuje dla dzieci wiele atrakcji, na które można się już zapisywać. W tym czasie w 7 szkołach czynne będą baseny, na które biletem wstępu będzie jedynie legitymacja szkolna. Poza tym dostępne będzie lodowisko, organizowane będą zajęcia turystyczno-krajoznawcze, warsztaty i pokazy, a także półkolonie. Dużo aktywności dla dzieci będą miały do zaoferowania biblioteki miejskie.

Z kolei w Łodzi atrakcje dla dzieci organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast półkolonie dla dzieci będą organizowane przez Ośrodek Kultury Górna, a wśród atrakcji znajdą się między innymi wyścigi sterowanymi samochodami, mini Talent Show, warsztaty historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych, warsztaty literacko-artystyczne, a także warsztaty w fabryce czekolady.

Na Pomorzu atrakcji dla dzieci będzie co niemiara. W każdym większym mieście będzie można liczyć na półkolonie dla dzieci, a także wycieczki do ciekawych obiektów, jak na przykład do Akwarium Morskiego oraz Centrum Eksperyment w Gdyni, Centrum EduPark, Centrum Arena czy Centrum Hevelianum w Gdańsku. W województwie pomorskim znajdziemy również wiele aquaparków, które w czasie ferii cieszą się dużą popularnością i są chętnie odwiedzane przez dzieci.

Ferie 20 stycznia – 2 lutego

Jako drudzy na ferie wybiorą się dzieci z województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Stolica Podlasia – Białystok, ma do zaoferowania najmłodszym świetne atrakcje, wśród których znajdziemy ferie pod znakiem programowania robotów Lego dla dzieci, podczas których organizowane będą również wyjścia na kręgle, do muzeum i kina, a także liczne zajęcia plastyczne.

Natomiast Mazury zapraszają na ferie rodzinne, gdzie dla dzieci będą przygotowane specjalne atrakcje, jak mini dyskoteki, zawody sportowe, animacje, SPA dla dzieci, zabawy na świeżym powietrzu i wiele innych.

Ferie 27 stycznia – 9 lutego

Trzecim terminem ferii w Polsce zostały objęte województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Tu z kolei atrakcje dla dzieci oferują zarówno ośrodki kultury, jak i prywatne ośrodki wypoczynkowe, szczególnie w województwie świętokrzyskim i małopolskim, gdzie na ferie można wybrać się całą rodziną, łącząc je z aktywnością sportową na ośnieżonych stokach.

Poznań – stolica województwa wielkopolskiego – ma do zaoferowania półkolonie Małego Geniusza, podczas których dzieci mogą brać udział w ciekawych eksperymentach z różnych dziedzin nauki, w zajęciach z języków obcych, fotografii, savoir-vivre, zdrowego odżywiania i wielu innych.

Ferie  10 lutego – 23 lutego

Ostatni termin ferii zimowych przypadł takim województwom jak: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie. We Wrocławiu – stolicy Dolnego Śląska – na dzieci będzie czekać moc atrakcji: Wrocław Squash Club razem z parkiem rozrywki Bobolandia oraz ścianką wspinaczkową Fpinka organizują dla dzieci wspaniałą zabawę podczas nauki gry w squasha oraz wspinaczki, a także wiele innych rozrywek w parku rozrywki Bambolandia. Opiekę nad dziećmi sprawować będą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy oraz animatorzy.

Praktycznie w każdym większym mieście dzieci będą mogły skorzystać z darmowych oraz płatnych rozrywek. Decydując się na półkolonie musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych, który jest niezbędny do pokrycia kosztów zabaw, biletów wstępu, wynagrodzenia dla opiekunów czy wyżywienia. Jeśli w danym momencie nie dysponujemy takimi środkami, pomocna może okazać się pożyczka 500zł, którą możemy wygodnie wziąć przez internet i spłacić w dogodnym, określonym we wniosku terminie.

Ferie dla dzieci to czas, kiedy mogą one odpocząć od codziennych obowiązków związanych ze szkołą i naładować swoje baterie na kolejny semestr. Zadbajmy o to, aby spędziły ten okres jak najlepiej i z chęcią powróciły poźniej do szkoły, pełni świetnych wspomnień.


Materiał partnera zewnętrznego