Karuzele, roller coastery, wodne przejażdżki czy wycieczki widokowe jeepem to tylko niektóre atrakcje parku rozrywki w Zatorze. Wesołe miasteczko oferuje liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców. To ciekawy pomysł na spędzenie aktywnie długiego czerwcowego weekendu.

Gdzie pojechać z dzieckiem na weekend?

Energylandia to największy rodzinny park rozrywki w Polsce. To idealne miejsce na długi weekend czerwcowy z dziećmi. Rodzinny park znajduje się w Zatorze – miejscowości w województwie małopolskim, pomiędzy Krakowem a Katowicami. Bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich stref wesołego miasteczka, czyli: familijnej, dziecięcej, ekstremalnej oraz parku wodnego. Teren obiektu zajmuje 26 ha powierzchni, na której znajduje się blisko 50 różnorodnych atrakcji mechanicznych

Strefa dziecięca – atrakcje dla najmłodszych

 Bajkolandia, czyli strefa dziecięca, oferuje niezapomniane atrakcje dla najmłodszych gości parku. Spędzając weekend z dziećmi, to właśnie tu warto wybrać się na samym początku. W strefie znajduje się tradycyjny roller coaster. Konstrukcja mierzy 13 metrów i osiąga prędkość 50 km/h. Do dyspozycji dzieci przeznaczone jest 8 wygodnych wagonów. Na terenie Bajkolandii znajdują się także karuzele, zjeżdżalnie i kolejki. Maluchy mogą skorzystać z przejażdżki jeepem po terenie parku lub bawić się w dziecięcych samochodzikach na specjalnie do nich przystosowanym placu.

Strefa familijna na rodzinny weekend

 W strefie familijnej parku rozrywki w Zatorze znajdują się atrakcje, z których mogą korzystać zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Do najpopularniejszych atrakcji należą: przejażdżka łodziami wśród wodnych niespodzianek, np. stromych wodospadów. Dzieci mogą zwiedzać park kolejką widokową w wagonach wyglądających jak małe samoloty. Atrakcją dla całej rodziny jest spływ rzeką w kilkuosobowych pontonach.

 Jedzenie dla dzieci i dorosłych

Na terenie całego parku znajdują się liczne punkty gastronomiczne. W pubach, barach i restauracjach można zjeść hot dogi, frytki, naleśniki, kurczaka w panierce i wiele innych. Dzieciom posmakują smaczne lody, orzeźwiające napoje i czekolada. Rodzice mogą spróbować soczystych mięs z grilla podawanych z łagodnymi i pikantnymi sosami.