Strona główna Społeczeństwo Parenting Chusteczki nawilżane dla niemowląt – po które sięgnąć?

Chusteczki nawilżane dla niemowląt – po które sięgnąć?

86
0
bambiboo chusteczki nawilżane
Główną zaletą chusteczek nawilżanych jest wielofunkcyjność | fot.: Bambiboo

Obok pieluszek chusteczki nawilżane są jednym z tych produktów, które są konieczne na stanowisku do przewijania dziecka, ale także w wózku, w torebce, w aucie… Każdy rodzic wie, że warto mieć je pod ręką zawsze, nie tylko na wypadek konieczności zmiany pieluszki. Przydają się do wycierania buzi, rączek czy czyszczenia powierzchni, których dotyka dziecko. Zastanawiasz się, jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt wybrać, by sprawdzały się na co dzień? Przyglądamy się różnym produktom!

Popularne chusteczki nawilżane

Główną zaletą chusteczek nawilżanych jest wielofunkcyjność. Można wycierać nimi pupę dziecka po zmianie pieluszki, ale także ręce, nogi, buzię czy ubranie każdego ruchliwego malucha. Są niezastąpione w podróżach i na spacerach, gdyż zawsze można mieć je pod ręką. Inna ważna cecha to dostępność – chusteczki nawilżane kupisz nie tylko w aptece czy drogerii, ale niemal w każdym kiosku. Ale uwaga – niech ta dostępność Cię nie zmyli, nie wszystkie nadają się do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia. Uważaj przede wszystkim na to, by nie używać chusteczek nawilżanych przeznaczonych do mycia rąk lub powierzchni, podczas przewijania – bywa tak, że nadruk na opakowaniu sugeruje ich delikatność, a jednak mogą wywołać podrażnienia i problemy skórne u maluszka. Przyjemny zapach chusteczek nawilżanych, który jest atutem podczas czynności higienicznych, może okazać się zbyt intensywny i drażniący dla dziecka, a substancje zapachowe mogą być silnym alergenem. Dlatego najważniejsza jest nie dostępność, substancje zapachowe czy kolorowe opakowanie, ale przyjazny dla skóry niemowlęcia skład bez szkodliwych substancji!

Bambusowe chusteczki nawilżane

Troska o środowisko jest dla Ciebie ważna i zastanawiasz się, jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt wybrać, by dbać nie tylko o delikatną skórę dziecka, ale i o planetę? Postaw na innowację, czyli chusteczki nawilżane Bambiboo wykonane z delikatnej włókniny bambusowej. Więcej na ich temat dowiesz się tutaj: https://bambiboo.eu/6–chusteczki. To wyjątkowy produkt, który powstał w trosce o środowisko, zyskał najwyższą ocenę w certyfikacji „Ok Biobased” i jest biodegradowalny, dzięki czemu nie zanieczyszcza planety. Przede wszystkim jednak chusteczki nawilżane Bambiboo stworzono z myślą o wrażliwej skórze dziecka. Są miękkie i miłe w dotyku, dzięki temu, że wykonano je z wyjątkowego, naturalnego tworzywa. Nie zawierają żadnych substancji zapachowych i zostały przebadane dermatologicznie, co daje gwarancję tego, że są bezpieczne w użyciu. Ponadto, dzięki ekstraktowi z aloesu i glicerynie, zmniejszają ryzyko podrażnień delikatnej skóry maluszka.

Wielorazowa alternatywa w stylu eko

Rodzice, których dziecko ma wyjątkowo wrażliwą skórę, a także ci, którzy chcą żyć w zgodzie z nurtem zero waste, szukają na pewno nie jednorazowych chusteczek nawilżanych, ale ich alternatywy. Z pewnością będą nią tetrowe lub bawełniane ręczniczki i myjki, a także duże waciki bądź niejałowe gaziki z apteki. Ich używanie wiąże się z tym, że zanim ich użyjemy, trzeba je namoczyć w ciepłej wodzie, a po użyciu – zależnie od tego, które rozwiązanie wybierzemy – wyprać (w przypadku produktów wielorazowych) lub wyrzucić. Trzeba też zaopatrzyć się w świeże ręczniczki czy materiałową pieluszkę, którą będzie można osuszyć wrażliwą skórę dziecka. Wymaga to niewątpliwie innej organizacji czynności pielęgnacyjnych, ale czego nie robi się, by żyć w zgodzie z naturą i w trosce o maluszka!

Artykuł sponsorowany