Dzieci uwielbiają dmuchać bańki mydlane. Im większe, tym lepiej. W sklepach dostępne są zazwyczaj tylko małe opakowania z płynem do baniek mydlanych. Chcąc dmuchać naprawdę ogromne bańki potrzeba go znacznie więcej i warto kupić po prostu sam płyn.

Internetowe sposoby na zamienniki

Wielokrotnie można znaleźć przepisy na domowej roboty płyn do baniek mydlanych, ale zazwyczaj nie daje on spodziewanych efektów. Bąbelki są cięższe, przez co szybciej pękają i wznoszą się na mniejsze wysokości. Dodatkowo nie odbijają światła w tak zjawiskowy sposób, w jaki mają to w zwyczaju robić bańki z substancji z góry do tego przeznaczonej. Dzieci w takich momentach mogą się rozczarować i zniechęcić do dalszej zabawy. Dlatego warto czasami zainwestować w większy zapas ,,prawdziwego” płynu do robienia baniek mydlanych, aby go nie zabrakło, wtedy kiedy będzie potrzebny.

Mydlane zdjęcia

Płyn do baniek mydlanych przyda się także fotografom. Zdjęcia z wykorzystaniem tych kolorowych bąbelków wychodzą fenomenalnie. Jest to idealny pomysł na świetne portrety wykonywane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Przy odrobinie wprawy i cierpliwości można postarać się o niesamowite ujęcie chwili, w której ktoś znajduje się w bańce. Do tego potrzeba znacznej ilości płynu, gdyż bańka musi być duża i wytrzymała. Osoba, która jest fotografowana, powinna stać w obręczy, malutkim brodziku bądź innym pojemniku z płynem. Zadaniem drugiej jest podnoszenie obręczy (można wykonać ją z drutu czy sznurka), w której znajduje się model. Trzeba robić to szybko i sprawnie, gdyż bańki tej wielkości mają bardzo duże tendencje do pękania, jednak zdjęcie z pewnością będzie chlubą fotografa.

Większe możliwości

Posiadając płyn do baniek mydlanych w trochę większych ilościach, można urządzić pokaz robienia baniek na urodzinach dziecka czy innym spotkaniu. Wykonanie obręczy do robienia baniek jest bardzo proste. Wystarczy kawałek sznurka (jego długość zależy od wielkości formy) oraz dwa uchwyty – mogą to być na przykład patyki. Ze sznurka należy zrobić pętlę i zamocować ją do dwóch uchwytów, za pomocą których obręcz będzie podnoszona. Można też oczywiście skorzystać z gotowych produktów tego typu. Nie ma wtedy obawy, że coś się nie uda. Najważniejszym elementem, w który trzeba się zaopatrzyć, jest rzecz jasna sam płyn do baniek mydlanych.

Wspólnie spędzony czas

Dmuchanie baniek mydlanych z dzieckiem to genialny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Młode osoby uwielbiają bańki mydlane, więc z pewnością taka zabawa będzie dla nich niezmiernie miła i wesoła.

Materiał partnera zewnętrznego