Strona główna Społeczeństwo Parenting Audiobooki z bajkami dla dzieci – na dzień dobry, na dobranoc i...

Audiobooki z bajkami dla dzieci – na dzień dobry, na dobranoc i na fantastyczną wycieczkę!

285
0
Audiobooki działają na wyobraźnię
Audiobooki z bajkami dla dzieci to fantastyczny sposób, aby umilić naszym pociechom czas. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dzieci uwielbiają słuchać wspaniałych opowieści, i to od najmłodszych lat – często jeszcze nie potrafią mówić ani czytać, a już zasłuchują się, kiedy opowiadamy im bajki! Audiobooki z bajkami dla dzieci to fantastyczny sposób, aby umilić naszym pociechom czas – utulić do snu, uspokoić w ciągu dnia, a także uprzyjemnić podróż samochodem lub samolotem. W końcu kto nie pamięta tych pięknych chwil, które spędzał jako dziecko, słuchając wciągających opowieści?

Coraz więcej dorosłych przestawia się z papierowych książek na audiobooki – codziennie jest mnóstwo spraw do załatwienia, często brakuje nawet chwili, aby usiąść wygodnie w fotelu i przeczytać choćby kilka stron długo oczekiwanej powieści. Książki w formie audio można słuchać dosłownie wszędzie, wystarczą jedynie odtwarzacz i słuchawki. Audiobooki będą również idealnym rozwiązaniem dla maluchów. Nieważne, dokąd zabierzemy nasze maleństwo – zawsze będzie mogło posłuchać swojej ulubionej bajki i przenieść się do fantastycznego świata wyobraźni!

Audiobooki dla chłopców i dziewczynek
Bogaty wybór audiobooków z bajkami dla dzieci sprawia, że dla każdego malucha można zgromadzić pokaźną audiotekę z ulubionymi opowieściami. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Audiobooki są idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie wyobrażają sobie zaśnięcia bez posłuchania jakiejś opowieści – jeśli dręczą nas obowiązki lub po prostu nie czujemy się na siłach, aby przeczytać maluchowi bajkę jak należy, wystarczy włączyć audiobooka. Wtedy każdy wieczór może upłynąć w towarzystwie ulubionych bohaterów, których przygody będzie opowiadać zaprawiony w bojach lektor lub wybitny aktor. Wszyscy doskonale wiemy, że opowiadanie bajek to trudna sztuka, a młodzi słuchacze są równie wymagający, co my sami. Często nie potrafimy wykrzesać z siebie odpowiedniej dozy energii i charyzmy, aby tekst w naszych ustach zabrzmiał przekonująco i dynamicznie, szczególnie po męczącym dniu w pracy. A powiedzmy sobie szczerze, kto nie chciałby posłuchać książki czytanej przez Jarosława Boberka, Edytę Jungowską, Jerzego Stuhra, Piotra Fronczewskiego, Krystynę Jandę czy Janusza Gajosa?

Gdyby człowiek chciał zgromadzić dla swojego dziecka wszystkie bajki i książki, które uważa za cenne, piękne i wartościowe, to musiałby do swojego domu lub mieszkania dobudować oddzielną bibliotekę. Audiobooki zajmują o wiele mniej miejsca, z tego względu są też praktyczne podczas małych i dużych podróży – książek nigdy nie można spakować tyle, ile by się chciało, a audiobooków można zabrać całe mnóstwo! Wtedy nawet wakacje maluch może spędzić w towarzystwie swoich ulubionych bajek i bohaterów – słuchać opowieści o Kubusiu Puchatku podczas podróży samolotem, śledzić perypetie dzieci z Bullerbyn jadąc samochodem, a na dobranoc przenieść się wraz z Piotrusiem Panem do fantastycznej Nibylandii.

Bogaty wybór audiobooków z bajkami dla dzieci sprawia, że dla każdego malucha można zgromadzić pokaźną audiotekę z ulubionymi opowieściami. Są wśród nich bajki, które wywołają uśmiech na twarzy każdego rodzica, takie jak „Kopciuszek”, „O wróbelku Elemelku” czy „Kaczka-dziwaczka”, a także utwory dla dzieci zaliczane do klasyki literatury światowej, na przykład „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a, „Baśnie” Hansa Christiana Andersena czy „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Również najnowsze książki i bajki dla dzieci ukazują się w formie audiobooków, więc można umilić maluchowi czas również najnowszymi opowieściami polskich i zagranicznych twórców.


Materiał partnera zewnętrznego