Wyjazd z dzieckiem do Warszawy może być atrakcyjnym pomysłem na weekend lub na dłuższy czas. Stolica ma również wiele interesujących propozycji dla najmłodszych. Gdzie warto się wtedy wybrać?

Warszawa to nie tylko zabytki, ale również nowoczesne muzea, galerie sztuki, centra zabaw. Dla dzieci przyszykowano tu multum ciekawych ofert, dlatego znalezienie czegoś nawet na jeden dzień nie powinno być żadnym problemem. Podpowiadamy, które punkty trzeba odwiedzić!

Pałac Kultury i Nauki

To jedno z najbardziej znanych miejsc w Warszawie – symbol miasta. Pałac Kultury i Nauki przyciąga uwagę nie tylko z zewnątrz, ale również warto zajrzeć do środka. Możemy udać się tutaj na taras widokowy, z którego widać panoramę Warszawy, a także możemy odwiedzić Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii ze szkieletami dinozaurów, Muzeum Domków dla Lalek czy udać się do kina.

Centrum Nauki Kopernik i Niebo Kopernika

To jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Warszawie – wyjątkowe centrum nauki i położone przy nim planetarium, które przyciąga zainteresowanych w różnym wieku. Warto przygotować się na cały dzień wypełniony różnymi przygodami!

Stadion Narodowy

Inną ciekawą atrakcją w Warszawie jest Stadion Narodowy – nowy obiekt, który jest miejscem organizacji wielu interesujących wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także udostępniony jest odwiedzającym chcącym zobaczyć go od środka.

Teatry dla dzieci

Warto także zwrócić uwagę na kulturalne atrakcje dla dzieci w Warszawie, a mianowicie na takie teatry dziecięce jak http://www.teatrmalegowidza.pl, które działają tutaj w paru różnych punktach. Na spektakl można wybrać się nawet z rocznym dzieckiem – to niesamowita okazja do bliższego poznania teatru w wersji specjalnie dla najmłodszych.

Warszawskie Zoo

Nie możemy zapominać również o Zoo w Warszawie, które jest chętnie odwiedzane przez rodziny. Na miejscu można podglądać różne gatunki zwierząt, a także skorzystać z Mini Zoo oraz placu zabaw przygotowanego dla dzieci.

Muzea w Warszawie

W trakcie wycieczki warto także wziąć pod uwagę wizytę w warszawskich muzeach, które także są przygotowane na najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługują Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego.


Materiał partnera zewnętrznego