Początki nauki jazdy na rowerze bywają trudne, co  na początku może zniechęcać dzieci do podejmowania wysiłków. Najprostszym sposobem na zachęcenie ich do jazdy jest inwestycja w akcesoria rowerowe dla dzieci, które przykuwają wzrok i pozwolą uprzyjemnić pierwsze próby. Co wybrać? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka pomysłów.

Naukę jazdy na rowerze warto zacząć jak najwcześniej — próby kierowania rowerkiem przyspieszają rozwój zdolności motorycznych u dziecka i poprawiają orientację w przestrzeni. Próby jazdy — zwłaszcza w wariancie dwukołowym, bez dodatkowych kółek wspierających — mogą być sporym wyzwaniem. Maluch musi pokonać strach związany z możliwością utraty równowagi i nauczyć się łapać balans oraz amortyzować upadki. Dla wielu dzieci może być to zniechęcające. Warto jednak spróbować zachęcić ich do jazdy, ponieważ szybka nauka zaprocentuje w kolejnych latach. Jak to zrobić? Najlepszym patentem są rowerowe gadżety, które sprawią, że dziecko będzie dumne ze swojego rowerka!

Akcesoria do roweru dla dzieci — co wybrać?

Zacznijmy od gadżetów, które można wykorzystać do udoskonalenia i uatrakcyjnienia wyglądu roweru. Z perspektywy dziecka zasada jest prosta — im więcej kolorów i motywów, tym lepiej! Co możesz mu sprawić?

#1 Kask

Jest to niezbędny sprzęt do jazdy na rowerze, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika dróg. Dziecko może protestować przy jego zakładaniu, ale jeśli kask będzie miał atrakcyjny wzór czy kolor, być może założy go z uśmiechem na buzi! Co wybrać? Na rynku znajdziesz wiele kasków dziecięcych z wizerunkami bohaterów bajek, z odblaskowymi elementami czy w kolorowe wzory. Maluchom mogą spodobać się również kaski wyposażone w z zabawne, dodatkowe elementy, na przykład uszy misia.

#2 Pokrowiec na siodełko

Jest to produkt niezwykle praktyczny, który sprawia, że siodełko mniej się niszczy i dłużej wygląda jak nowe. Pokrowiec na siodełko chroni tę część roweru przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem czynników atmosferycznych. Powinien być wykonany z wodoodpornego materiału, który jednocześnie przepuszcza powietrze. Dzięki temu jazda będzie komfortowa nawet w lecie.

Podobnie jak dzwonki, pokrowce są dostępne w wielu fantazyjnych wzorach i kolorach. To świetne urozmaicenie dla zwyczajnych siodełek!

#3 Sakwa rowerowa

Praktyczny dodatek, który można łatwo przymocować do ramy kierownicy z pomocą pasków na rzep. Dziecko może schować w niej najróżniejsze akcesoria, łącznie z telefonem. Wybierając sakwę, warto zwrócić nie tylko na atrakcyjność jej designu, ale również wodoodporność materiału. Niektóre modele są wyposażone w odblaskowy pasek, co zwiększa bezpieczeństwo malucha na drodze.

#4 Dzwonek z ciekawym motywem

Dzieci uwielbiają korzystać ze dzwonka. Warto jednak pamiętać, że jest to również ważne urządzenie w kontekście bezpieczeństwa rowerzysty. Dziecko może zasygnalizować z jego wykorzystaniem swoją obecność, dzięki czemu bezpiecznie przejedzie przez drogę czy ominie przeszkody.

Na rynku można znaleźć sporo modeli dzwonków, które przypadną do gustu każdemu dziecku. Wyraziste kolory — mięta, błękit, róż — a na nich wzory soczystych arbuzów, bananów czy zwierzątek, są obecnie najmodniejsze. Możesz również znaleźć dzwonki przypominające kształtem zwierzaki — pandy, biedronki, pieski czy kotki.

Materiał partnera