Podejścia do pieniędzy i oszczędzania uczymy się najpierw od rodziców. Z biegiem czasu, kiedy sami zaczynamy zarabiać, kształtuje się nasz stosunek do ich wydawania. Jednak to, czy jesteśmy rozrzutni, czy nie, może zależeć jeszcze od innego czynnika- znaku zodiaku. Przekonajmy się, które osoby rozrzutność mają zapisaną w gwiazdach.

Horoskop, a pieniądze

Nasze możliwości w zakresie zdobywania i wydawania pieniędzy tłumaczy dział, jakim jest astrologia finansowa. W jej zakres wchodzi doradztwo dotyczące predyspozycji do posiadania i inwestowania zasobów finansowych. Każdy człowiek ma w swojej naturze zapisaną zdolność do gromadzenia pieniędzy, co wiąże się z potrzebą bezpieczeństwa. Jednak to, czy potrafimy zatrzymać przy sobie uzyskane dobra, często zależy od tego, jakim typem osobowości jesteśmy. A to sprowadza nas do cech, które zostały nam przypisane ze względu na znak zodiaku. 

Najbardziej rozrzutne znaki zodiaku

Bliźnięta

Pieniądze najczęściej nie trzymają się ludzi urodzonych pod pięcioma z dwunastu znaków. Zodiakalnymi finansowymi lekkoduchami są zdecydowanie Bliźnięta. Osoby, które przyszły na świat między 21 maja a 20 czerwca, to osobowości, które lubią korzystać z życia. Nowe doznania, podróże, ekskluzywne ubrania- to właśnie w takie rzeczy i wspomnienia inwestują swój kapitał. Jednak jeśli pojawi się potrzeba zaoszczędzenia pieniędzy, potrafią się zmobilizować i ograniczyć swoje potrzeby. Wielu z nich często zaczyna żyć oszczędnie w podeszłym wieku, kiedy już zrealizują swoje plany i marzenia.

Lew

Kolejnym znakiem, który hojnie rozdaje swoje bogactwa, jest Lew. Osoby, które urodziły się pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia, bez problemu wydają pieniądze na wszelkie przyjemności. I to zarówno dla siebie, jak i dla innych, bo Lwy uwielbiają obsypywać bliskich kosztownymi drobiazgami. Jeśli coś im wpadnie w oko, bez wahania sięgają po portfel. Jednak mogą sobie na to pozwolić, ponieważ potrafią zarabiać. Nie boją się również brać kredytów, dzięki którym mają możliwość dalszego fundowania sobie oraz innym ekskluzywnych przyjemności.

Strzelec

O finansach i wydawaniu lubi także rozmawiać każdy Strzelec. Ci, którzy przyszli na świat między 22 listopada a 21 grudnia, kochają wszelkie rozrywki i podróże. Ciężko pracują na swój kapitał, żeby potem wydać go na zabawę, nowe doświadczenia, ale też np. na edukację. Strzelcy bardzo cenią sobie swoje pasje i są gotowi oddać na nie każdy pieniądz. Bogactwo, to dla nich środek to maksymalnego korzystania z życia i świata.

Ryby

Piękno tego świata i jego możliwości doceniają również Ryby. Osoby urodzone w czasie od 19 lutego do 20 marca, jakimś sposobem zawsze posiadają kapitał, który chętnie wydają. Na co? Często są to luksusowe produkty, takie jak np. dzieła sztuki, antyki, drogie wina czy po prostu dalekie, egzotyczne wojaże. Jednak równie chętnie dzielą się pieniędzmi z potrzebującymi, wpłacając na różne akcje charytatywne i społeczne. Ze swoim szczęściem do zdobywania finansów, przy odrobinie uwagi, Ryby mają predyspozycje do sukcesywnego gromadzenia bogactwa.

Wodnik

Grono rozrzutnych znaków zodiaku zamyka nie kto inny jak Wodnik. Ci, którzy na świecie pojawili się między 20 stycznia a 18 lutego, bywają często niekonsekwentni w temacie oszczędzania. Z jednej strony są to osoby bardzo rozsądne, skupione na gromadzeniu pieniędzy, a z drugiej mają słabość do określonych rzeczy, na które bez zawahania się wydają swój kapitał. A są to głównie różnego rodzaju nowinki technologiczne. Każdy Wodnik chce iść z duchem czasu i być na bieżąco z nowościami na rynku aplikacji czy sprzętów. Przy tym wszystkim nie zapomina jednak o innych i jest w stanie zatroszczyć się finansowo o bliskie mu osoby.

Jeśli wasz znak zodiaku znalazł się w powyższym zestawieniu, nie musi to oznaczać, że jesteście skazani na brak oszczędności. Wiedza na temat tego, jakie predyspozycje mamy zapisane w gwiazdach, może być dla nas wskazówką i inspiracją do świadomego zarządzania swoimi finansami.

KST