Żabson nareszcie zdradza szczegóły drugiego LP! Znamy datę premiery i okładkę płyty „Internaziomal”, na którą trafi aż 16 nowych utworów. Już 30 września raper zaprezentuje jedyny solowy singiel z nowego wydawnictwa, wraz z teledyskiem. „Floyd Mayweather” w reżyserii Koozy, pojawi się na YouTube po godzinie 18, a wraz z nim: ruszy preorder albumu w oficjalnym sklepie zabsontoziomal.com.

Misja „Internaziomal” została oficjalnie rozpoczęta! Ukazująca się 31 października solowa płyta Żabsona to kilkanaście nowych utworów, na których pojawią się featuringi gości z Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, czy Stanów Zjednoczonych, a także kilka solowych utworów. Nie zabraknie też oczywiście gościnnych zwrotek od dobrych graczy polskiego trapu, o czym dały znać pierwsze single z Whitem 2115, Beteo, czy Young Multim. Jak pisał jakiś czas temu sam artysta: „Album jest w dużej mierze oparty na kolaboracjach i ma pokazywać, że muzyka jest więzią łączącą różnych ludzi z różnych środowisk i części świata.”.

Wydanie preorderowe dostępne będzie w wersji standardowej, z koszulką oraz w opcji deluxe, w której znajdziemy praktyczne i modowe gadżety dla najszybszych Internaziomali. Zakupu będzie można dokonać na stronie zabsontoziomal.com.

Start sprzedaży ruszy w poniedziałek 30 września po godzinie 18.

Intrygujące zdjęcie okładkowe „Internaziomala” wykonał Łukasz Ziętek, w kosmicznej lokalizacji w sercu Polski. Za sesję zdjęciową oraz koncept kreatywny odpowiada agencja OUTRAGE.

Żabson: bio

Żabson to jedna z najbarwniejszych postaci młodej sceny rapowej. Urodzony w 1994 roku, znany z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych, nietuzinkowych konceptów artystycznych oraz niezwykle żywiołowych, dopracowanych koncertów. Sznytu scenicznego nabrał, występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny – Borixona, z którym współtworzy obecnie projekt Chillwagon. Ma na koncie współpracę ze ścisłą czołówką polskich raperów, a w swojej muzyce nieraz zaznacza szacunek dla korzeni tej muzyki i jej pionierów. Żabson to wszechstronny artysta, który samodzielnie pisze swoje teksty, produkuje część utworów, pracuje nad scenariuszami klipów.

Swoje oryginalne pomysły wyraża również przez modę: jest polskim ambasadorem marki Adidas, a jego styl doceniany jest na zagranicznych pokazach mody. W roku 2018 Żabson przekuł odważne pomysły i rosnącą popularność w sukces pierwszego solowego albumu „To Ziomal”, który osiągnął status złotej płyty. W sierpniu 2018 do słuchaczy trafił nowy materiał „TRAPOLLO”. Drugi album długogrający „Internaziomal” trafi do sprzedaży
31 października 2019 roku.


Materiał partnera zewnętrznego