Wakacje to upragniony i długo wyczekiwany czas wszystkich uczniów. W tym okresie mnóstwo osób bierze urlop od pracy aby móc cieszyć błogim odpoczynkiem. Chcąc spędzić miło wolny termin nie wydając przy tym ogromnej sumy pieniędzy warto wybrać się na koncert. Sezon letni obfituje w liczne koncerty. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Popularne muzyczne festiwale w wakacje

Mnóstwo większych miast oferuje masowe koncerty. Jest to coraz bardziej popularna forma imprez. Jednym z cieszących się ogromną sławą wydarzeń, jest coroczny Open’er. Odbędzie się w pierwszych dniach lipca (03-06.07.2019) w Gdyni. Na scenie zagoszczą jedni z topowych muzyków między innymi będą to: G-Eazy, Swedish House Mafia, Tom Walker, The Strokes, LP oraz wiele innych światowych gwiazd.

Kolejnym równie słynnym festiwalem jest Pol’and’Rock dawniej znanym pod nazwą Przystanek Woodstock. Jego organizator to Jerzy Owsiak. Miejscem spotkania jest Kostrzyn w dniach 1-3 sierpnia 2019 roku. Na scenie odbędą się koncerty: Black Stone Cherry, Ziggy Marley oraz Skunk Anansie. Poza genialną muzyką, dodatkowym atutem tego widowiska jest niezapomniany klimat i ogrom atrakcji.

Dla fanów polskich artystów polecany jest Green Festiwal w Olsztynie. W dniach 15-17 sierpnia nad jeziorem Ukiel zagoszczą wykonawcy tacy jak: Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała i Sokół.

Koncerty latem dla melomanów

Imprezy masowe przeznaczone są głównie dla osób młodych ceniących sobie dobrą zabawę przy akompaniamencie topowych utworów. Dla osób starszych, które preferują mniej oblegane imprezy z klimatem jest również mnóstwo ciekawych propozycji. Anna Maria Jopek wyrusza w swą nową trasę koncertową. Każdy fan muzyki jazzowej koniecznie powinien zaopatrzyć się w bilet na to wydarzenie. Wziąć udział będzie można w miastach takich jak: Kielce, Kalisz, Radom i Częstochowa.

Kolejną ponadczasową artystką jest niewątpliwie Alicja Majewska. Jej koncerty promujące nowe wydawnictwo „Żyć się chce” zapewnią ogromne przeżycia i doskonałą zabawę osobom w starszym i średnim wieku. Odwiedzi ona wiele polskich miejscowości między innymi pojawi się w Krakowie i Bydgoszczy.

Kogo warto posłuchać wczesną jesienią?

Jednym z najbardziej popularnych muzyków jest niewątpliwie Taco Hemingway. Jego utwory poruszają młodych i starszych, a każdy koncert to dawka niesamowitej energii. Warto wybrać się na jego występ. Kolejnym znanym twórcą jest Dawid Podsiadło. Obaj panowie stworzyli kilka wyjątkowych tracków wspólnie a ich wspólny występ może okazać się interesującą przygodą. Co potrafią razem? Dowiecie się po wakacjach na dwóch planowanych koncertach.

Muzyka popularna ma szeroką ilość odbiorców. Czołową artystką tego gatunku jest Margaret. Jej debiutanckie utwory królują na listach przebojów. W czerwcu pojawiła się na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na początku października zagra w Stodole.

ASI