Strona główna Lifestyle Ogród Co zrobić, aby Twój domek ogrodowy był bezpieczny?

Co zrobić, aby Twój domek ogrodowy był bezpieczny?

122
0
bezpieczeństwo domek ogrodowy
Domki ogrodowe mogą być łatwym celem dla przestępców. Podejmowanie odpowiedniego działania w celu powstrzymania kradzieży lub włamania zapewnia spokój ducha | fot.: materiał partnera

Nie ma żadnych wątpliwości, co do tego, że pandemia COVID-19 diametralnie zmieniła życie każdego z nas. Można było zauważyć, że pewne rozwiązania stały się bardziej popularne – w szczególności praca zdalna. Z racji tego, że tak wielu z nas pracuje teraz w domu, założyliśmy domowe biura lub ogólnie spędzamy więcej wolnego czasu w domu. Dlatego, między innymi, popularność domków ogrodowych wzrosła. Jest również szereg innych funkcji, jakie może spełniać domek ogrodowy. Jeśli zainwestowałeś swoje oszczędności w domowe biuro, pokój wypoczynkowy, prywatną siłownię lub w inny sposób zmodernizowałeś swoje pomieszczenie ogrodowe, to ważne jest, abyś podjął kroki w celu zapewnienia dobrego poziomu bezpieczeństwa.

Domki ogrodowe mogą być łatwym celem dla przestępców. Podejmowanie odpowiedniego działania w celu powstrzymania kradzieży lub włamania zapewnia spokój ducha. Dzięki prostym krokom będziesz miał pewność, że Twoja własność jest bezpieczna. Rzućmy okiem na te wskazówki dotyczące poprawy bezpieczeństwa w domku ogrodowym.

  • Zainstaluj wysokiej jakości kamery

Czy regularnie odczuwasz lekki niepokój, opuszczając swój cenny domek ogrodowy? W dzisiejszych czasach, kiedy wzrosła liczba włamań, nie jest to niczym dziwnym. Niezależnie od tego, czy jesteś niespokojnym właścicielem domu, czy jesteś jednym z tych, którzy martwią się o bezpieczeństwo na zapas, instalacja kamer może być dla Ciebie odpowiednia. Taki system cieszy się ogromnym wzrostem popularności w ciągu ostatnich kilku dekad, ponieważ jego wbudowana technologia znacznie się poprawiła, a jednocześnie stała się bardziej przystępna cenowo. Kamery, które są przyłączone do Twojego domku ogrodowego przechwytują i przesyłają obrazy wideo i audio do podłączonego monitora. Jeśli zainstalujesz kamery wokół swojego pomieszczenia ogrodowego, będzie to bardzo przydatne do nadzoru i monitorowania bezpieczeństwa na całej posesji. W ten sposób, będziesz mógł nagrać każdą konkretną aktywność w swoim ogrodzie i podjąć odpowiednie działania, aby zapobiec włamaniom.

  • Korzystaj z nowoczesnych systemów alarmowych

Najprostszym sposobem na zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa w konstrukcji, jaką jest domek ogrodowy, jest zainstalowanie systemu sygnalizacji włamania i napadu, czyli zwyczajnie systemu alarmowego. Ten system bezpieczeństwa składa się z kilku zintegrowanych urządzeń elektronicznych i dokładnych czujników, które mogą skutecznie wykrywać niechcianych gości. Dokładniej mówiąc, system alarmowy zawiera czujniki ruchu, które identyfikują zmiany położenia w określonym obszarze. Tak więc, zainstalowanie tego systemu alarmowego w domkach ogrodowych sprawi, że będziesz powiadomiony za każdym razem, gdy ktoś spróbuje wejść na Twoją posesję bez Twojej zgody. Ponadto, najbardziej zaawansowane systemy zawierają sygnalizatory optyczne (świetlne) i akustyczne (dźwiękowe), które z łatwością wykryją jakiekolwiek zmiany w określonym obszarze i powiadomią Cię o zagrożeniu. W ten sposób, ten rodzaj systemu bezpieczeństwa tworzy centralny panel sterowania, który chroni domek ogrodowy przed potencjalnymi włamywaczami i innymi nieuczciwymi osobami.

  • Buduj ściany wielowarstwowe i okna z podwójną szybą

Oprócz ochrony swoich pięknych pomieszczeń ogrodowych za pomocą najnowocześniejszych systemów zabezpieczeń, możesz również podjąć inne zapobiegawcze środki bezpieczeństwa w momencie jego budowy. Większość domków ogrodowych ma konstrukcję drewnianą – nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ drewno jest niezwykle wytrzymałym i trwałym materiałem. Jednak, zaleca się, aby podczas budowy domku ogrodowego poprosić swojego dostawcę o zbudowanie ścian z serii warstw. Wielowarstwowa ściana tworzy grubą konstrukcję, przez którą włamywacz nie będzie mógł się przebić. Taki intruz musiałby być wyposażony w wiele rodzajów narzędzi, aby przebić się przez wielowarstwowe ściany domku w Twoim ogrodzie. Ponadto, warto jest również zadbać o okna z podwójnymi, a nawet potrójnymi szybami, takie rozwiązanie również w znacznym stopniu utrudni włamanie się do budynku. Te opcje wnoszą dodatkowy poziom bezpieczeństwa do Twojego cennego domku ogrodowego.

  • Używaj zaawansowanych zamków i mocowań

Mocowania stosowane w pomieszczeniach ogrodowych, jak domek ogrodowy czy domek letniskowy, mogą się znacznie różnić. Wiele takich budynków będzie wyposażonych zarówno w podstawowe zamki, jak i plastikowe okna, które zapewniają niewielkie bezpieczeństwo. Jeśli planujesz przechowywać wartościowe przedmioty, warto jest zapytać producenta, czy dostępne są dodatkowe pakiety bezpieczeństwa. Zazwyczaj obejmują one ulepszone zamki i śruby. Pomieszczenia ogrodowe o wysokiej specyfikacji będą standardowo oferować mocowania klasy domowej. Drzwi i okna będą wykonane z PCV i będą wyposażone w systemy wielu zamków. Takie rozwiązania zapewniają doskonałą ochronę i bezpieczeństwo w Twoim domku ogrodowym. W przypadku już wybudowanych pomieszczeń ogrodowych można pomyśleć o doposażeniu ich w mocniejsze zamki i rygle. W przypadku drzwi, podwójny rygiel zwiększy wytrzymałość i zmniejszy ryzyko otwarcia zamka drzwi przez osoby trzecie.

  • Zasłaniaj widok zza okna

Unikanie pozostawiania cennych przedmiotów na parapecie to prosty sposób na ograniczenie oportunistycznych kradzieży. W przypadku korzystania z domku ogrodowego jako biura, nie należy pozostawiać komputera przy oknie i wystawić na widok dla każdego, kto do niego zagląda. Chociaż w niewielkim domku ogrodowym nie zawsze znajdzie się pole do manewru, to na szczęście są jeszcze kroki, które można podjąć. Wystarczy, że będziesz zasłaniał swoje okna przy użyciu rolet lub zasłon. Takie rozwiązanie zapewnia prywatność każdemu, kto posiada tanie domki ogrodowe i jednocześnie podniesie poziom bezpieczeństwa w budynku. Włamywacz nie będzie miał okazji zajrzeć przez Twoje okno w poszukiwaniu cennych przedmiotów do potencjalnej kradzieży. Ponadto, możesz również umieszczać w pobliżu okien (na przykład na parapecie) mniej cenne obiekty jak rośliny, które zasłaniają widok włamywaczowi. Doniczki i inne ozdoby ogrodowe umieszczone pod oknami na zewnątrz lub w środku utrudniają uzyskanie dobrego widoku.

Co więcej?

Oprócz wyżej wymienionych wskazówek, należy pamiętać, że zawsze zaleca się budowanie domku ogrodowego w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią ilość oświetlenia zewnętrznego. Możesz także zainstalować światło aktywowane ruchem, które automatycznie oświetla otoczenie Twojego ogrodu, gdy tylko wykryje jakikolwiek ruch. Poza tym nie zapomnij zamknąć drzwi i okien, gdy tylko wyjdziesz z domku ogrodowego – nawet, gdy wyjdziesz tylko na chwilę. Warto jest również zadbać o dobre kontakty z sąsiadami. W ten sposób, gdy tylko wyjdziesz z domu, ktoś będzie miał oko na Twoją posesję i natychmiast Cię poinformuje w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Domek ogrodowy to bez wątpienia doskonała inwestycja, ponieważ oferuje Ci szereg różnorodnych możliwości. Jednak, jest to również niezwykle cenna inwestycja, którą należy chronić przed wzrokiem niechcianych osób. Wyżej wymienione środki na wzmocnienie bezpieczeństwa domku ogrodowego są bardzo pomocne w potencjalnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa i ochrony budynku. Dlatego, nie warto jest się zastanawiać dwa razy, należy podjąć takie kroki już dziś. Utrzymanie bezpieczeństwa domku ogrodowego nie musi być trudne i wymaga jedynie podjęcia prostych działań w celu jego poprawy.

Materiał partnera