Strona główna Lifestyle Moda W spódnicy na wesele – jaka góra i dodatki?

W spódnicy na wesele – jaka góra i dodatki?

401
0
piękna kobieta w stylizacji weselnej
Spódnica jest bardziej uniwersalna od sukienki, ponieważ można ja łączyć z różnymi częściami garderoby w zależności od okazji | fot.: stock.adobe.com

Planowany udział w weselu to nie tylko perspektywa dobrej zabawy, ale i związanych z taką imprezą wydatków. Nie zawsze zakup prezentu jest jedynym kosztem, jaki trzeba przed weselem ponieść. Często okazuje się bowiem, że konieczne jest zainwestowanie we własny strój i dodatki do niego. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które w takiej sytuacji najczęściej uznają, że nie mają co na siebie włożyć. Czy trzeba w takiej sytuacji kupować sukienkę, czy może lepiej postawić na spódnicę, która po weselu posłuży jeszcze wiele razy na inne okazje?

Czy spódnica będzie odpowiednim elementem stroju na wesele i co do niej założyć?

Spódnica jest bardziej uniwersalna od sukienki, ponieważ można ja łączyć z różnymi częściami garderoby w zależności od okazji. Jeżeli więc nie przepadamy za sukienkami i zakładamy je tylko na specjalne okazje, lepiej kupić na wesele spódnicę i odpowiednią do niej górę. Najbardziej uniwersalną będzie długa czarna spódnica z efektownym rozcięciem po jednej stornie.

elegancka bluzka i kontrastująca spódnica
Elegancka bluzka w zestawieniu z kontrastową spódnicą to świetny patent na każdą imprezę | fot.: stock.adobe.com

W zależności od upodobań i karnacji można dobrać do niej koronkową bluzkę w kolorze białym, bądź beżowym i mamy gotowy strój na wesele. Do takiego zestawienia takie dodatki, jak buty czy torebka mogą być w jednym w wymienionych dwóch kolorów, a eleganckim uzupełnieniem dodającym blasku będzie delikatna złota biżuteria. Dla pań, które lubią się wyróżniać, dobrym pomysłem zamiast bluzeczki w neutralnym kolorze będzie czerwona falbaniasta bluzka w stylu hiszpańskim. Szczególnie brunetki będą doskonale się w takim stroju prezentować. Jako dodatek można wpiąć we włosy kilka czerwonych niewielkich różyczek, lub większą z jednej strony. 

dziewczyna w bluzce w typie hiszpańskim
Dla pań, które lubią się wyróżniać, dobrym pomysłem zamiast bluzeczki w neutralnym kolorze będzie czerwona falbaniasta bluzka w stylu hiszpańskim | fot.: stock.adobe.com

Spódnica i góra w tym samym kolorze – czy to dobry pomysł?

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do kontrastowych barw, można zdecydować się na komplet składający się ze spódnicy i góry w tym samym kolorze. Założone razem będą wyglądały jak sukienka i nikt się nie zorientuje, że można je nosić osobno. To bardzo uniwersalne rozwiązanie dla pań, które po weselu chciałyby mieć możliwość zakładania zarówno spódnicy, jak i góry na inne okazje, także do codziennego noszenia. Przykładowo dwuczęściowa sukienka w kolorze miętowym na weselu zaprezentuje się efektownie w połączeniu ze srebrnymi dodatkami, a po weselu miętowa góra założona do dżinsów zyska nową jakość, podobnie jak miętowa spódnica w zestawieniu z białym T-shirtem. Spódnica i góra w tym samym kolorze to idealny zestaw dla minimalistek, które lubią dobierać swoją garderobę w sposób przemyślany, aby potem nie trzymać w szafie rzeczy, które założą tylko raz na wesele.

spódnica i bluzka w podobnym kolorze
Jeżeli nie jesteśmy przekonani do kontrastowych barw, można zdecydować się na komplet składający się ze spódnicy i góry w tym samym kolorze | fot.: stock.adobe.com

Jak widać, spódnica to dobry pomysł na weselną kreację. W zależności od tego, czy chcemy podkreślić naszą oryginalność i wyraźnie pokazać, że mamy na sobie spódnicę i stosownie dobraną do niej górę, czy też wolimy nie rzucać się w oczy i zachować pozory ubrania się w tradycyjną sukienkę, można wybrać pierwszy wariant kontrastowy lub komplet w tym samym kolorze. Warto to dobrze przemyśleć i decyzję podjąć także w oparciu o kolory ewentualnych dodatków, które już posiadamy i możemy wykorzystać. 

KOS