Tom Ford to projektant, który zachwyca „mocnymi”, niesztampowymi pokazami mody. Także perfumy wypuszczane na rynek przez stworzoną przez niego markę kojarzą się z wyrazistymi, cięższymi i nieszablonowymi woniami. Jednak okazuje się, że zapachowe kompozycje od Toma Forda mają też drugą twarz. Przedstawiamy lżejsze, ale ciągle bardzo zmysłowe perfumy tej marki.

Typowe perfumy od Toma Forda, czyli jakie?

Wiele z perfum tej marki znajduje się w prostych, ale misternie wykończonych, ciemnych flakonach. Niektóre z nich mają metaliczny połysk, inne są efektownie ryflowane. Również perfumy Tom Ford są z pozoru proste, a już po chwili – po uwolnieniu ich z flakonu – hipnotyzują szeroką gamą nut zapachowych.

Kompozycje od tej marki wyróżniają często ciężkie, ziemiste akordy. Czuć w nich zapach wędzonego drewna, dymu i oud. Ten ostatni składnik to wyrazista orientalna nuta. To mocny, drzewny zapach będący esencją z drzewa agarowego zaatakowanego przez określony gatunek grzybów.

W opozycji do tych ciężkich kompozycji stoją perfumy pełne lekkich nut zapachowych. Są one idealne na wiosnę i lato, czyli wtedy, gdy masz ochotę ubierać się w lżejsze wonie.

Lekkie kompozycje od Toma Forda – z czego można wybierać?

Uwielbiasz złożone, ale raczej „zwiewne” i owocowo-kwiatowe zapachy? Marka Tom Ford ma w zanadrzu również lekkie, jednak ciągle wyraziste oraz bardzo zmysłowe perfumy – i to zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Energetyzujące perfumy Electric Cherry

Już na sam widok flakonu tych perfum możesz poczuć przypływ energii. Ma on prostą formę, której towarzyszy wyrazisty, czerwony kolor.

We flakonie tym znajdują się rześkie, słodko-kwaśne wiśniowe nuty, których moc podbija pikantny imbir. Dalej czuć uwodzicielski, ale lekki jaśmin. Kompozycję tę wykańcza ziołowa, świeża woń ambrettolide oraz lekko wyczuwalny akord różowego pieprzu. Perfumy te są zarazem energetyzujące, figlarne i zalotne.

Pełne słońca Soleil Blanc

To lekki, rześki, ale charakterny zapach na lato. Kompozycja pachnie włoską riwierą, ziołami i owocami.

Po pierwszym kontakcie z zapachem tych perfum odurzy cię mocna, orzeźwiająca woń słodkich mandarynek. Aby perfumy te nie wiały nudą, ich cytrusowy zapach przełamano akordem kardamonu. Dalej czeka na ciebie woń ylang ylang, czyli olejku z tropikalnego drzewa. Dlatego poczujesz potężny, słodko-egzotyczny kwiatowy zapach. Kompozycję Soleil Blanc równoważy żywiczny akcent bursztynu.

Zmysłowe Beau De Jour

To wyrazista kompozycja dla mężczyzn, w której nie ma dymnych, ciężkich nut zapachowych. Jest to mistrzowskie połączenie akordów ziołowych i drzewnych.

Kompozycja Beau De Jour rozpoczyna się eleganckim akcentem lawendy. Następnie zmysł węchu rozpieszczają orzeźwiająca mięta, bazylia i gremium. Perfumy te wykończono nutami paczuli i bursztynu, które dodają im szyku, dlatego pasują one zarówno do biznesowego garnituru, jak i lekkiej, swobodnej letniej koszuli.

Tom Ford to marka słynąca z ciężkich kompozycji zapachowych, jednak ma mnóstwo propozycji dla osób lubiących lżejsze wonie. Możesz wybierać spośród nich perfumy pachnące kwiatami, owocami i ziołami.

Materiał partnera zewnętrznego