2020 rok mocno zmienił nasze myślenie nie tylko na tematy społeczne i polityczne, ale również modowe. Wielomiesięczna pandemia wpłynęła na to, że coraz więcej osób zaczęło weryfikować zawartość własnej szafy. Wnioski z tych działań mogą być zaskakujące. Niektóre elementy garderoby okazały się całkowicie zbędne. Zmiany nie ominęły również projektantów, którzy musieli redefiniować własne pomysły i wprowadzić na rynek coś uniwersalnego. W związku z tym w 2021 roku obserwujemy powrót do klasyki. Co więcej, utrzymywana będzie przez kilka następnych sezonów, ponieważ sezonowość okazuje się w tym specyficznych czasach bardzo ryzykowna. Aby wyglądać w biurze modnie, należy zatem postawić na stonowane barwy i neutralny krój. Całość mogą uzupełniać mocne akcenty. 

Po pierwsze: trencz

Na samym szczycie modnych stylizacji znajduje się trencz, który obecny jest w modzie niemal od wieku. To pokazuje, że warto inwestować w klasyczne produkty dobrej jakości, które prawie nigdy się nie starzeją. Poza tym pozostawia dużą swobodę stylizacyjną. Wybierając zestaw do biura, wystarczy dołączyć eleganckie spodnie i koszulę, a do tego buty na obcasie lub wygodne baleriny. W takim zestawie można zobaczyć nie jedną fashionistkę niezależnie od zakątku świata. 

Po drugie: pasek

kobieta w spodniach z wysokim stanem i paskiem
Pasek stanowi niewątpliwie ważny akcent w szafie modnej kobiety w 2021 roku | fot.: stock.adobe.com

Na kolejnym miejscu modowych must have w 2021 roku jest pasek. Można go dołączyć do wcześniej omówionego trencza, dzięki czemu świetnie podkreśli wcięcie w talii. Styliści przekonują jednak, że pasek sprawdzi się nie tylko do płaszcza. Pasuje niemal do każdej stylizacji. Zarówno do spodni, koszuli, jak i sukienki. Można postawić na klasyczne rozwiązania, jak i wybrać wersję vintage, która nada zestawowi indywidualny charakter. Pasek stanowi niewątpliwie ważny akcent w szafie modnej kobiety w 2021 roku.

Po trzecie: koszula

kobieta w koszuli w biurze
Koszula. Świetnie prezentuje się nonszalancko włożona w spodnie, jak i w połączeniu z ołówkową spódnicą | fot.: stock.adobe.com

Kolejnym elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie 2021 rok to koszula. Niewątpliwie każdy posiada ją w swojej garderobie, ale w tym roku projektanci przygotowali nowe propozycje, które zachwycą wszystkich, którzy interesują się modą. Można również wykorzystać modele, które już mamy w swoich szafach. Noszenie koszuli może być dowolne. Świetnie prezentuje się nonszalancko włożona w spodnie, jak i w połączeniu z ołówkową spódnicą. Taki zestaw z pewnością idealnie pasuje do biura. Latem idealnym wyborem będzie lekka, lniana koszula, która świetnie oddycha i chroni przed przegrzaniem i nieestetycznymi plamami potu. Po pracy można koszulę połączyć z getrami albo stworzyć z niej sukienkę w stylu oversize ściągniętą np. paskiem. Takie klasyczne rozwiązania otwierają pełny wachlarz możliwości. W związku z tym można się bawić modą, wymyślając kilka stylizacji z jednej koszuli. Idealnie wpisuje się to w tendencję, która polega na tworzeniu szafy kapsułowej i łączeniu ze sobą różnych elementów garderoby w inne zestawy. 

Podsumowując, rok 2021 w modzie stawia przede wszystkim na lekkość i wygodę, również w biurowym wydaniu. Dobrze widziane są gładkie materiały lub kwiatowe wzory. Dodatkowo falbany i łaty z różnych materiałów.

IIM