Boisz się, że ktoś znajomy przypadkiem dowie się, że kupujesz w lumpeksie? Nie masz powodu do wstydu. Tym bardziej, że niejednokrotnie znalezione w tego typu sklepach ubrania są o wiele tańsze, markowe oraz bardziej wytrzymałe aniżeli te z sklepów sieciowych w galeriach handlowych.

Jak w lumpeksie trafić na dobre okazje?

Podstawowym warunkiem, według którego powinieneś podążać są daty dostawy asortymentu. Nie da się ukryć, iż podczas dostaw masz możliwość kupić prawdziwe perełki. Kolejną wytyczną jest to, że musisz być cierpliwy w tym co robisz oraz dokładnie sprawdzać każde ubranie, gdyż do lumpeksów trafiają także produkty z błędami fabrycznymi, czyli, np. zły druk na koszulce lub nieprawidłowy szew w dżinsach. Co z tego, że kupisz bluzkę, koszulę, czy spodnie za złotówkę skoro w domu przymierzysz i okaże się, że dane ubranie ma dziurę w dość niewidocznym miejscu, ale jednak ją ma.

Oczywiście, zdarzają się sytuacje, w których dziurę da się zakryć jakąś naszywką, lecz nie jest tak zawsze. W takich przypadkach nie można być naiwnym. Przykładowo, skoro ubranie dobrze się prezentuje i mało kosztuje to po co masz je przymierzać? Czy na pewno nie musisz? Zważ na to, że atrakcyjność ceny może nawiązywać do tego, iż jednak w takiej sytuacji gdzieś znajduje się jakiś haczyk. Po prostu bądź czujny i bardzo uważnie dobieraj ubrania. W sytuacji, gdy dany produkt jest na Ciebie za duży dokładnie przemyśl to, czy opłaca Ci się go zanosić do krawcowej. Skoro nie jesteś do końca pewien czy finalnie ubranie będzie się nadal dobrze prezentować, warto jednak odrzucić zakup danej rzeczy.

Nie przejmuj się tym co powiedzą ludzie

Naprawdę nie warto przejmować się opinią innych osób. Uwierz, że dobrej jakości, oryginalne ubrania potrafią zwrócić uwagę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Będąc w takim sklepie trzymaj się złotej zasady, czyli mało, ale dobrej jakości. O co chodzi? O to, że w lumpeksie lepiej wydać pieniądze na jedną rzecz dobrej jakości aniżeli na kilka tańszych, lecz źle wyglądających na sylwetce albo noszących ślady noszenia.

Innym stereotypem panującym wśród niektórych konsumentów jest fakt, że lumpeksy to wielkie kosze ze szmatami, w których trzeba szperać, grzebać, przerzucać tony ubrań. Całkiem sporo second handów przypomina butiki, z ubraniami powieszonymi zgodnie z kolorami, krojem, sposobem przeznaczenia. Niektóre z nich łączą także ideę lumpeksu z outletem. Wówczas ubrania są nowe, z metkami, ale w przystępnej cenie. Wysokiej jakości ubrania nie kosztują wówczas kilka lecz kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, ale nadal jest to cena promocyjna względem ich ceny w firmowym butiku.

Gdy nie podobają Ci się ubrania oferowane przez sieć sklepów w galeriach handlowych nie czekaj, lecz wybierz się do najbliższego lumpeksu. Zaufaj, że jeżeli postąpisz według wyżej wymienionych rad, bez problemu znajdziesz coś niebanalnego, coś co spodoba się nie tylko tobie, a i twoim znajomym. Zapamiętaj, że zakupy za mało pieniędzy nie muszą okazać się stracone, gdyż co z tego, że ktoś ma na sobie tysiąc złotych skoro nie prezentuje się w tym dobrze.

IWI