Nikogo nie zaskoczy chyba fakt, że odpowiednio dobrana odzież nie tylko świetnie się prezentuje, ale przy tym doskonale modeluje sylwetkę, a więc potrafi podkreślić zalety, a ewentualnie ukryć mankamenty. Jednak czasami to co jest modne nie idzie w parze z tym co dobrze wyglądać. Stąd też stajemy przed dylematem czy wybrać modną odzież czy lepiej taką, w której dobrze się czujemy i wyglądamy. Czy można jednak połączyć to wszystko?

Styl przez duże „S”- czy culloty są stylowe?

Cóż moda potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie i tak aktualnie trendy są spodnie typu culloty, które jakoś niespecjalnie dobrze się prezentują na kobietach. Będziemy szczere, tak naprawdę mało, która z nas wygląda z nich dobrze, ale cóż czasami je nosimy, bo przecież są na czasie. Zatem jeżeli już chcemy wybierać to co modne to mimo wszystko należy nieco zwrócić uwagę na sam fason, bo culloty same w sobie są tzw. „trudnymi” spodniami, co oznacza, że dobrze wyglądają na kobietach smukłych, z długimi nogami i dużym wzięciem w talii. W innym przypadku zaburzają proporcje sylwetki i sprawiają, że wydaje się ona bardziej krępa. Ale można to nieco wywarzyć wybierając takie spodnie z wysoki stanem, dodatkowo warto jeszcze podkreślić talię szerokim paskiem, tylko wtedy efekt jest ok, ale pod warunkiem, że wybierzemy jeszcze buty na szerokim obcasie i co ważne wysokim obcasie.

A może jeansy?

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że najbardziej ponadczasowe są spodnie jeansowe damskie. Jednak i tutaj wybór jest ogromny i tak naprawdę nie każda para pasuje każdej kobiecie. Oczywiście modele z wysoki stanem wydają się słusznym wyborem dla każdej kobiety, jednak w przypadku tych o bardziej rubensowskich kształtach najlepiej prezentują się w zestawieniu z butami na platformie. Spodnie typu boyfriendy czy joggery są także dosyć trudne w noszeniu, bo pozornie ich fason jest nieco bardziej szeroki, ale i prosty, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że jeżeli nie dobierzemy właściwego rozmiaru to okazuje się, że dodamy sobie nieco kilogramów. Modele z prostymi nogawkami wydają się najbardziej uniwersalne, ale też mają najbardziej casualowy fason. Z kolei rurki choć wydają się absolutnym must have dla każdej kobiety to jednak nie każdej kobiecie pasują, wszak i one potrafią znacząco zaburzać proporcje sylwetki. Jeżeli już wybierzemy bardzo dopasowany model to najlepiej zestawić go z nieco szerszą górą, więc choćby koszulą o swobodnym kroju, bo dopasowane spodnie i dopasowana maksymalnie bluzka niespecjalnie się sprawdzają.

Materiał partnera zewnętrznego