Dla trendów modowych najbardziej charakterystyczne jest to, iż ulegają przeobrażeniom. Niektóre z nich odchodzą w niepamięć, inne zaś powracają, ale w nieco innej odsłonie. Do jednych z najważniejszych trendów sezonu 2022 należy zaliczyć Barbiecore. Nie wszyscy wiedzą jednak, co takiego kryje się pod tym enigmatycznie brzmiącym pojęciem. Dobrze byłoby więc bliżej poznać Barbiecore. Wówczas będziemy mogli dowiedzieć się, czy jest to styl dla nas. 

Skąd wziął się Barbiecore i czym jest?

Barbiecore to nieco enigmatyczne pojęcie dla osób, które słyszą je po raz pierwszy. Okazuje się jednak, że mianem tym określa się pewien styl, który pokochały gwiazdy na całym świecie. Nietrudno się domyślić, że inspirowany jest on znaną przez wszystkich lalką Barbie. Najbardziej charakterystyczne dla niego są ubrania w intensywnie różowym kolorze. Mowa tu zarówno o spódniczkach, jak i o krótkich sukienkach czy szortach.

sukienka Barbiecore
Miłośniczki tego stylu powinny postawić na sukienki | fot.: stock.adobe.com

Poszczególne elementy garderoby mogą różnić się między sobą krojem czy fasonem, ale większość z nich przywołuje na myśl właśnie wspomniany już styl lalek Barbie. Niektórzy mogą uznać, że jest on nieco kiczowaty i tandetny. Panie, które lubią wyróżniać się z tłumu mogą być jednak zachwycone różowymi ubraniami i dodatkami. Nie sposób jednak ukryć, że styl ten jest kierowany raczej do kobiet młodych i w średnim wieku. Dojrzałe przedstawicielki płci pięknej mogą nie wyglądać zbyt korzystnie, jeżeli będą ubrane całe na różowo. Jeżeli jednak, pomimo dojrzałego wieku, czujemy się dobrze nosząc na sobie różowe ubrania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na różowy total look.

barbiecore total look
Róż może być elementem nowoczesnej eleganckiej stylizacji. Wystarczy wybrać odpowiedni odcień, fason i dodatki | fot.: stock.adobe.com

Jak stworzyć stylizację Barbiecore?

Wiele kobiet zainteresowanych stylem Barbiecore może zastanawiać się nad tym, jak stworzyć stylizację przywołującą na myśl lalkę Barbie. Na szczęście, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się niektórym wydawać. Przede wszystkim, warto skorzystać z różnego rodzaju inspiracji, zanim zaczniemy zmieniać swoją garderobę.

styl Barbiecore kombinezon
Styl Barbiecore to także blask i nieskrępowana kobiecość | fot.: stock.adobe.com

Najlepszym pomysłem wydaje się być przejrzenie blogów o tematyce modowej. Sporo ciekawych inspiracji możemy znaleźć także na Instagramie. Do najchętniej wybieranych elementów garderoby należą oczywiście mocno przylegające do ciała sukienki, jak również kuse spódniczki czy szorty. Kurteczki o barwie różu także mogą wydać się interesujące. Wśród ciekawych dodatków w stylu Barbiecore wymienić można chociażby kryształowe szpilki. Mieniące się w słońcu naszyjniki czy kolczyki również mogą stanowić ciekawe dodatki. Bez wątpienia urozmaicą one stylizację Barbiecore. Nie musimy martwić się o to, że przesadzimy z ich liczbą. W końcu stroje lalek Barbie wyróżniały się przepychem. I o taki efekt właśnie chodzi. 

Barbiecore sukienka szpilki
Barbiecore to także róż w kobiecym, zwiewnym wydaniu | fot.: stock.adobe.com

Styl Barbiecore bez wątpienia może przypaść do gustu niejednej z nas. Miłośniczki tego stylu powinny postawić na sukienki, spódniczki oraz marynarki w słodkim różowym kolorze. Idealnym uzupełnieniem stylizacji Barbiecore będą dodatki, takie jak chociażby kryształowe kolczyki.

AUB