Strona główna Lifestyle Moda Płaszcze męskie – na jaki rodzaj się zdecydować?

Płaszcze męskie – na jaki rodzaj się zdecydować?

138
0
mężczyzna w płaszczu na hulajnodze
Noszenie płaszcza zimą to świetny pomysł, który pomoże zachować elegancję w każdym momencie | fot.: materiał partnera

Moda lubi się zmieniać, ale są takie elementy męskiej garderoby, które były, są i będą zawsze uznawane za kwintesencję stylu oraz elegancji. Udowadniają to szykowne płaszcze męskie, które sprawiają, że każdy prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Możemy zakładać je na garnitur lub koszulę, ale także łączyć z elementami casualowymi, a nawet sportowymi. Męski płaszcz jest jednym z najbardziej oryginalnych nakryć wierzchnich, którego odmiany znajdziemy praktycznie w każdym okresie historycznym. Obecnie wybierać można spośród płaszczy letnich i zimowych, bankietowych dyplomatek i outsiderskich tunik, ale tak naprawdę oferta jest znacznie bardziej urozmaicona. Zobacz, jakie są rodzaje męskich płaszczy i w jaki sposób wybrać ten najlepszy!

Najpopularniejsze rodzaje płaszczy męskich

Płaszcze męskie występują w przeróżnych formach. Warto je poznać, aby znaleźć odzież, która będzie idealnie pasowała do naszego gustu i stylu życia. Za najbardziej elegancki model uchodzi klasyczny płaszcz Chesterfield, zwany także dyplomatką. Charakteryzuje się brakiem dodatkowych ozdobników, schludnością i długością. W najbardziej eleganckich wariantach dolna część sięga nawet do kolan! Delikatnie taliowane, smukłe, opadają z ramion, tworząc efektowne wrażenie, jednocześnie dobrze przylegają do sylwetki. Płaszcze typu Chesterfield to świetny wybór na najbardziej wytrawne okoliczności – oficjalne uroczystości, gale i bankiety. Pasują świetnie do także założone na frak. Mogą występować w formie jedno- i dwurzędowej.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są płaszcze męskie prochowce. Idealne rozwiązanie na wczesną jesień, gdy często pada deszcze, wieje już silniejszy wiatr, ale temperatura wciąż jest umiarkowana. Prochowiec świetnie zabezpiecza przed wilgocią i porywami wiatru. Z drugiej strony jest wyjątkowo lekki. Pasuje zwłaszcza do bardziej eleganckich strojów, np. garnituru.

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze inny rodzaj – ulster. To płaszcze podobne do dyplomatek, jednak mają szeroki pas na biodrze i dość duże klapy. Solidny kołnierz i podszewka, która na górze może wychodzić w kierunku zapięć, to znaki rozpoznawcze tego modelu. Jeżeli szukasz któryś z powyższych modeli, to z pewnością znajdziesz je w sklepie PewienPan. Zobacz już teraz na stronie: https://pewienpan.pl/pol_m_Ubrania_Plaszcze-meskie-197.html!

mężczyzna w płaszczu
Męski płaszcz jest jednym z najbardziej oryginalnych nakryć wierzchnich | fot.: materiał partnera

Płaszcze męskie zimowe

Noszenie płaszcza zimą to świetny pomysł, który pomoże zachować elegancję w każdym momencie. Na rynku znajdziemy mnóstwo ocieplanych egzemplarzy. Osoby, które preferują romantyczny styl lub po prostu lubują się w klimatach prozy Edgara Allana Poe lub Arthura Conan Doyle’a powinny rozejrzeć się za bosmanką. To płaszcze męskie zimowe lub jesienne, które są połączeniem klasycznej wierzchniej odzieży wizytowej z elementami kurtek marynarskich. Rezultat jest świetny, bo mamy gruby materiał, zazwyczaj dwurzędowy układ i praktyczne kieszenie. To, co je wyróżnia, to jednak długi kołnierz – w oryginale sięgający pod samą brodę!

Bardzo grube, zimowe płaszcze męskie to także ekskluzywne Windsory. Powinny być uszyte z grubej, naturalnej wełny owczej. Często znaleźć można odmiany z wełny merynosowej. Mogą być jedno- lub dwurzędowe. Płaszcze te zapewniają niesamowity komfort cieplny. Nie będą im straszne nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne!

Materiał partnera