Czy istnieje rodzaj obuwia, który jest nie tylko estetycznie zachwycający, ale również bardzo uniwersalny, a przy tym niezwykle elegancki i wygodny? Odpowiedź jest prosta: oczywiście! Pantofle skórzane to ten rodzaj obuwia, który idealnie sprawdza się w niezliczonej ilości sytuacji: latem, zimą, na spotkaniach o wysokim stopniu formalności, a także podczas mniej formalnych okazji. Jak i kiedy je nosić? Czy ten rodzaj obuwia będzie odpowiedni na każdą okazję? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule!

Skóra, czyli kilka słów o materiale

Pantofle skórzane, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane ze skóry. Wiąże się z tym kilka istotnych szczegółów, które należy omówić nieco szerzej. Skóra jest materiałem niezwykłym z wielu powodów:

  • jest to materiał naturalny, a więc antyalergiczny, bezpieczny dla stóp;
  • potrafi oddychać, dzięki czemu stopy nie pocą się w pantoflu,
  • elastyczność skóry pozwala na to, aby pantofel dopasowywał się do kształtu stóp;
  • obuwie wykonane ze skóry jest niezwykle trwałe i nie inaczej jest w przypadku pantofli skórzanych;
  • nigdy nie wychodzi z mody;
  • niemal zawsze obuwie wykonane ze skóry wygląda niezwykle estetycznie.

To są tylko niektóre z powodów, dla których warto zastanowić się nad wybieraniem obuwia skórzanego, zwłaszcza jeśli chodzi o pantofle skórzane. Ich wybór to nierzadko inwestycja na lata, bo takie obuwie jest niezwykle trwałe.

Czy pantofle skórzane są odpowiednie w każdej sytuacji?

Odpowiedź na to pytanie jest dość przewrotna: tak, ale to zależy. Od czego? Pantofli skórzanych zazwyczaj nie zakłada się na nieformalne okazje. Wtedy obuwie może się bardzo wyróżniać na tle innych butów, ale zawsze jest jakieś „ale”, w tym przypadku pozytywne: pantofle skórzane można założyć na każdą okazję, jednak trzeba liczyć się z tym, że czasem ten rodzaj obuwia będzie odstawał, wyróżniał się, zwracał uwagę, więc trzeba się z tym liczyć. Odważne i pewne siebie osoby nie będą miały z tym żadnego problemu.

Można więc je zakładać na nieformalne spotkania z przyjaciółmi, na wesela czy pogrzeby, na uczelnię, do fryzjera… wszędzie. Pantofle skórzane są niezwykle eleganckie i uniwersalne, dlatego każdy powinien mieć przynajmniej parę.

Jak nosić pantofle skórzane: kilka słów o udanej stylizacji

Pantofle skórzane można nosić z garniturem, z jeansami, z przepięknymi koszulami bawełnianymi, a nawet lnianymi. Jedynym rodzajem odzieży, do której pantofli skórzanych lepiej nie zakładać, są dresy. Człowiek w takiej stylizacji będzie wyglądał niekorzystnie, dlatego należy unikać tak rażąco kontrastujących ze sobą połączeń.

Udana stylizacja ze skórzanymi pantoflami będzie więc nieco bardziej wysmakowana, ale to nie oznacza, że z tym rodzajem obuwia nie można ubierać się casualowo, należy jednak zachować umiar i proporcje!

Materiał partnera