Branża obuwnicza obfituje w wiele znanych i lubianych marek. Jedną z nich jest New Balance, która nieprzerwanie od 1906 roku zajmuje się produkcją kultowych modeli sneakersów. Przez wiele lat swojej działalności, zdążyła zaskarbić sympatię szerokiego grona odbiorców. Niestety, otwierając drogę także oszustom. W sieci nie brakuje bowiem ogłoszeń sprzedaży nowych New Balance – po zaskakująco niskich cenach. Jak zatem kupić oryginalne obuwie i nie dać się oszukać?

Tanio, znaczy dobrze?

Nieuczciwi sprzedawcy coraz częściej przechodzą samych siebie, oferując do sprzedaży obuwie, które na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od bezwartościowych podróbek. Tym bardziej, że wiele osób wychodzi z założenia, że po co kupować markowe, drogie buty na oficjalnych stronach producenta, skoro zakupu można dokonać gdzie indziej. I co ważne – nie wydając na to dużej sumy pieniędzy. Jak się jednak okazuje, takie podejście i myślenie jest bardzo złe, gdyż jeszcze bardziej wspiera i utwierdza oszustów, że rodzaj prowadzonej przez nich działalności nie jest niczym niewłaściwym. Podróbki obuwia New Balance to nie tylko niska jakość wykorzystanych materiałów, ale również ogromna szkoda dla zdrowia. Buty są nieodpowiednio wyprofilowane, w żaden sposób nie wpływają pozytywnie na stawy (a co za tym idzie, nie chronią przed urazami), a w wielu przypadkach stanowią częste źródło otarć i podrażnień. Z długą żywotnością zwykle też nie mają za wiele wspólnego, gdyż znacznie szybciej się zużywają. A co za tym idzie, oszczędność w cenie jest złudna. I zwykle po kilku miesiącach użytkowania zachodzi konieczność zakupu nowej pary obuwia.

Dlaczego warto kupić oryginalne buty New Balance?

Markowe obuwie w tym różni się od swoich tanich egzemplarzy, że produkowane jest z wysokiej jakości materiałów, które na każdym kroku strzeże komfortu i bezpieczeństwa swojego właściciela. Co więcej, oryginalne fasony wyróżniają się obecnością licznych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, których na próżno można szukać w podróbkach. W efekcie, buty New Balance, takie jak np. https://runcolors.pl/firm-pol-1616883890-New-Balance.html są nie tylko wygodne i niezawodne, ale również charakteryzują się dłuższą żywotnością.

Podróbka czy oryginał? Jak rozpoznać?

Atrakcyjny, modny design to nie jedyny znak rozpoznawczy obuwia marki New Balance. Na uwagę zasługują również detale, gdyż to od nich w dużej mierze zależy oryginalność danego fasonu. Na pierwszy ogień idzie opakowanie. Podróbki zwykle pakowane są w plastikowe worki lub siatki, podczas gdy oryginały umieszczane są markowych kartonach. Po drugie – zapach. Do produkcji falsyfikatów używa się kiepskich tworzyw oraz tanich klejów, przez co obuwie, zaraz po otwarciu, nie urzeka zapachem nowości.

Materiał partnera