Jesień i zima to dwie najchłodniejsze pory roku. Nic więc dziwnego, że większość z nas poszukuje funkcjonalnych dodatków oraz ubrań, które pozwolą ochronić nasz organizm przed zimnem. Istotna jest ochrona głowy, dlatego koniecznie należy wyposażyć się w czapki. Do ich wyglądu szczególną wagę przywiązują przedstawicielki płci pięknej. Warto zatem wiedzieć, jakie jesienne czapki są modne w tym sezonie. Okazuje się, że interesujących możliwości jest całkiem sporo.

Pastelowe odcienie rządzą

Jak się okazuje, jesienią oraz zimą 2021 modne będą czapki w pastelowych kolorach. Nie powinno nas to jednak zbytnio zaskakiwać, bo pastele są obecne w modzie już od dość długiego czasu. Nic też nie wskazuje na to, aby miało się to niebawem zmienić. Istotne jest jednak to, aby dobrać odpowiedni kolor nakrycia głowy. Jeżeli zależy nam na tym, aby czapka była funkcjonalna i pasowała do wielu stylizacji, najlepszym z możliwych rozwiązań może okazać się zakup nakrycia głowy w kolorze kremowym. Przedstawicielki płci pięknej, które cenią sobie oryginalne rozwiązania, powinny rozważyć kupno czapek w odcieniu pastelowej żółci czy pistacji. Hitem są nakrycia głowy w kolorze liliowym. Szczególnie dobrze będą prezentować się w nich panie z blond włosami. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kolory takie jak lila, cytryna czy mięta nie pasują do wszystkich ubrań. Wybierzmy je przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na stworzeniu oryginalnej stylizacji, w której czapka gra pierwsze skrzypce. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup kilku czapek, które będą idealne na co dzień, jak i na specjalne okazje. 

Pompony nadal w modzie 

Wiele przedstawicielek płci pięknej zastanawia się nad tym, na jaki fason czapki się zdecydować. Okazuje się, że interesujących rozwiązań jest do wyboru całkiem sporo. Można zdecydować się na gładką czapkę, ale warto wiedzieć, że modne są także nakrycia głowy z pomponami. Mogą być one mniej lub bardziej efektowne. Niektóre z nich są większe, inne nieco mniejsze. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, które najbardziej przypada nam do gustu. Doskonałym pomysłem będzie więc przymierzenie kilku nakryć głowy i zdecydowanie się na jedno z nich. Czapki z pomponami mają szansę przypaść do gustu przede wszystkim paniom, które kochają efektowne i oryginalne stylizacje. Pompon może posiadać ten sam kolor co czapka, ale równie dobrze jego barwa może być inna. Dobrze jest także zwrócić uwagę na grubość materiału, z jakiego wykonana jest czapka. Jeżeli zależy nam na tym, by było nam ciepło, warto zdecydować się na grubą czapkę. Nakrycia głowy z cieńszego materiału sprawdzą się wczesną jesienią, kiedy warunki atmosferyczne nie są jeszcze tak dokuczliwe. 

W sklepach odzieżowych znajdziemy bardzo wiele modnych czapek damskich na jesień. Nie pozostaje nam więc nic innego jak dokonać wyboru. Warto jednak zaznaczyć, że z uwagi na mnogość wzorów i kolorów, wybór może być trudny. Jeżeli jednak przejrzymy kilka lub nawet kilkanaście ofert, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć ładną i ciepłą czapkę. 

AUN