Strona główna Lifestyle Moda Mity Mody Męskiej

Mity Mody Męskiej

92
0
Logo Lavard

Wzorzyste skarpetki do garnituru to faux pas. Sweter w kolorze lilii z atramentowymi chinosami – zestaw niedopuszczalny do biura. A czarny garnitur jest najbardziej uniwersalny. Najwyższy czas, aby obalić mity dotyczące męskiej garderoby.

Różowy to nie kolor dla mężczyzn

Nic bardziej mylnego. Nie istnieje podział na damskie i męskie barwy. A różowa koszula w zestawieniu z atramentowo granatowym garniturem prezentuje się elegancko i stylowo. Do biura, na wieczorne wyjścia czy spotkania biznesowe. Wybór powinien być jedynie uzależniony od tego, czy dobrze się czujemy w takich odcieniach.

Krawat powinien być dobrany pod kolor sukienki partnerki

A skądże! Krawat musi idealnie komponować się, ale z garniturem i koszulą tworząc harmonijną całość. Dodatki podkreślają charakter i styl. Często manifestują naszą osobowość. Nie uzależniajmy więc ich od koloru sukienki naszej partnerki!

Tylko jeden element może mieć wzór

No cóż. Z jednej strony coś w tym jest, ale chcąc wyróżniać się stylem i stosując się do tej zasady, znacznie to sobie utrudnimy. Łączenie różnych wzorów wymaga wprawy, ale gdy już się jej nabierze, nasz wygląd może stać się naprawdę bardzo interesujący! Garnitur w paski i krawat w drobne wzory? Czemu nie. Uwzględnij jedynie fakt, iż skala wzorów każdego z tych elementów była różna (krata z kratą), jeśli łączymy te same wzory lub zbliżona, gdy łączymy różne wzory (paski z kratą).

Wzorzyste skarpetki

Są świetnym dodatkiem szczególnie do stylizacji o mniej oficjalnym charakterze. Idealnie, gdy przykuwają uwagę. Wtedy powodują, iż stylizacja staje się ciekawsza i charakterystyczna. Jeśli Ci zależy na wyróżnieniu się z tłumu, to bardzo dobry sposób, aby zwrócić na siebie uwagę.

W płaszczach powinni chodzić tylko szczupli mężczyźni

Odpowiednio dobrany płaszcz potrafi zdziałać wiele dobrego dla każdej sylwetki. Ukrywa mankamenty, dodatkowo podkreślając elegancję każdej stylizacji. Kluczem do sukcesu jest jedynie odpowiedni odcień i rozmiar. Dlatego też niżsi mężczyźni i korpulentni powinni decydować się na ciemniejsze barwy. Szczupli i wysocy, idealne gdy wybiorą odcienie camelu.

Czarny garnitur jest najbardziej uniwersalny

To nie prawda. Właściwie z garniturem w tym kolorze jest największy problem. Zupełnie nie sprawdza się podczas wyjść dziennych. Najczęściej jest wybierany podczas pogrzebów lub oficjalnych wyjść wieczorową porą. Zatem w roli ,,uniwersalnego’’ garnituru zdecydowanie lepiej sprawdzi się granat. Czarny natomiast wybieraj wtedy, gdy okazja wyjścia wyraźnie na to wskazuje, a jej charakter jest wysoce oficjalny.

Sprawdź najnowszą ofertę na Płaszcze Lavard i wiele innych propozycji tej polskiej marki.


Materiał partnera zewnętrznego