Strona główna Lifestyle Moda Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług brafitterki? O jakich kwestiach należy...

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług brafitterki? O jakich kwestiach należy pamiętać, aby dobrze dobrać damską bieliznę?

27
0
piękna kobieta w biustonoszu
Jeżeli nie chcesz lub nie masz możliwości skorzystania z pomocy profesjonalistki, możesz spróbować dobrać sobie biustonosz sama | fot.: stock.adobe.com

Brafitting zrobił się w Polsce bardzo popularny w ciągu kilku ostatnich lat. Czy słusznie? Czy w ogóle potrzebujemy takich osób? Tego dowiesz się z tego artykułu.

Kiedy i dlaczego powinnyśmy udać się do brafitterki? 

Brafitterka to osoba, która zajmuje się pomocą klientkom w doborze górnej części bielizny. Powinnaś udać się do osoby z takimi kompetencjami jeżeli:

  • chcesz dowiedzieć się, czy twój biustonosz na pewno jest dobrze dobrany
  • nigdy nie lubiłaś staników, a chciałabyś się do nich przekonać 

Doświadczona brafitterka zmierzy Cię, na podstawie pomiarów powie Ci, jaki rozmiar biustonosza powinnaś nosić, abyś czuła się i wyglądała zjawiskowo, a także pomoże wybrać konkretne modele bielizny, aby odpowiadały Twoim gustom i potrzebom.

Jak samej dobrać sobie bieliznę?

Jeżeli nie chcesz lub nie masz możliwości skorzystania z pomocy profesjonalistki, możesz spróbować dobrać sobie biustonosz sama. Aby zrobić to jak najbardziej poprawnie, powinnaś pamiętać o kilku ważnych rzeczach. 

Pierwszym krokiem, który powinnaś wykonać jeżeli chcesz dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni, jest zmierzenie się pod biustem. Mierzymy się bezpośrednio pod biustem, ani na pełnym wydechu, ani na pełnym wdechu. Miarkę dociskamy ściśle do ciała, ale oczywiście nie powodując bólu ani duszności. Wynik zaokrąglamy w dół – np. przy 86 cm zaokrąglamy do 80. Kolejnym krokiem jest zmierzenie się w biuście. Tym razem mierzymy się bez ściskania, miarkę przykładając w najszerszym miejscu piersi. Ten pomiar może zostać wykonany w miękkim staniku, należy tylko pamiętać, aby nie spłaszczał on biustu.

Po uzyskaniu naszych dwóch pomiarów możemy spojrzeć do tabeli rozmiarów. Szukamy w niej naszego wymiaru pod, a następnie w biuście i sprawdzamy, jaki rozmiar nam wychodzi. Tabele rozmiarów są bardzo pomocne, ale nie należy traktować ich jak wyroczni. Rozmiar z tabeli należy zweryfikować przymierzeniem stanika w danym rozmiarze. 

Po czym poznać, że biustonosz jest dobrze dobrany?

Jeżeli chodzi o miseczki stanika, przede wszystkim powinny one obejmować całą pierś – jeżeli biust ucieka górą, dołem, lub robią się nam pod pachami nieestetyczne wybrzuszenia, to znaczy, że miseczki są dla nas zbyt małe. Kolejnym znakiem, że stanik jest za mały jest odstawanie przy mostku – w przypadku dobrze dobranej bielizny mostek stanika dotyka naszego mostka. 

Tył stanika powinien tworzyć na naszych plecach mniej więcej linię prostą. Jeżeli zamiast prostej linii widzimy łuk, to znaczy, że stanik jest pod biustem zbyt luźny. Biustonosz nie powinien także nachodzić na łopatki ani ograniczać naszych ruchów. 

Dobrze dobrana bielizna odpowiednio ciasna – ani na nas nie wisi, ani nas nie dusi. Jest nam wygodnie, a nasz biust wygląda dobrze.

Podsumowanie

Prawidłowe dobranie biustonosza nie jest takie proste, jak się wydaje, prawda? Z tego powodu dobrym rozwiązaniem dla każdej kobiety będzie skorzystanie z usługi brafittingu, lub przynajmniej dokładne zaznajomienie się z tematem i dobranie stanika samej. Pamiętajmy – chodzi nie tylko o wygląd naszych piersi, ale przede wszystkim o naszą wygodę i zdrowie!

BGI