Skompletowanie idealnej stylizacji to nie lada wyzwanie, a błędy modowe popełniane są przez większą część naszego społeczeństwa. Podstawowa wiedza i orientacja w obowiązujących trendach mogą ustrzec przed popełnieniem strategicznych błędów. Wpadki popełniane przez mężczyzn bardzo często są przez nich wielokrotnie powielane. Jak ich uniknąć podczas komponowania codziennych stylizacji? 

Błędy modowe najczęściej popełniane przez mężczyzn

Jednym z najczęściej popełnianych błędów modowych jest komponowanie eleganckich stylizacji przy użyciu koszul z krótkim rękawem. Są one przeciwieństwem dobrego stylu i smaku. Koszule takie mogą kojarzyć się  ze strojem służbowym na przykład kierowcy autobusu. Podczas gorącej pogody – zdecydowanie lepiej podwinąć rękaw normalnej koszuli. Jeżeli strój do pracy zawiera marynarkę – zdecydowanie nieudanym pomysłem jest zestawianie jej z plecakiem. Choć może wydawać się to kuszącą opcją pod kątem wygody – wygląda niezwykle nieelegancko. Żelazko to najlepszy przyjaciel każdego dobrze ubranego mężczyzny. Niedoprasowane ubrania mogą zniszczyć nawet najlepiej zaprojektowany i dobrany strój. Częstym problemem, który pojawia się w męskich szafach jest brak odpowiednio dopasowanych skarpetek. Każdy model obuwia wymaga odpowiednio dobranego fasonu skarpet. Przykładowo – trampki warto łączyć ze stopkami, w szczególności jeżeli ubrane są razem z krótkimi szortami. Spodenki i skarpetki za kostkę to koszmarne połączenie. 

Jak unikać błędów podczas tworzenia stylizacji?

Przede wszystkim podczas zakupów należy dokonywać rozważnych decyzji. Kupowane ubrania powinny być klasyczne i łatwe do połączenia z pozostałymi częściami garderoby. Nawet Panowie preferujący sportowy styl mogą przecież wyglądać elegancko! Warto inwestować w ubrania wysokiej jakości – sprawi to, że będą wyglądały dobrze przez wiele sezonów i długoterminowo pozwolą zaoszczędzić. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duże, tak samo jak i za małe ubrania sprawią, że sylwetka uwydatni wszystkie swoje najgorsze cechy. Jednym z powodów notorycznego noszenia zbyt dużych ubrań przez wielu Panów są źle przeszkoleni sprzedawcy, którzy nie potrafią pomóc podczas zakupu. Dodatkowo kupowanie większych rzeczy może wydawać się bardziej komfortowe i praktyczne – na przykład w razie przybrania kilku kilogramów na wadze. 

Inspiracje modowe – skąd je czerpać aby wyglądać stylowo?

W dzisiejszym świecie główne źródło, z którego czerpane są inspiracje to social media. Od czasu do czasu warto przejrzeć blogi prezentujące przykładowe stylizacje, które w danym momencie są na topie. Moda męska wbrew pozorom zmienia się tak samo dynamicznie jak damska, dlatego warto cały czas trzymać rękę na pulsie, aby nie popełnić zbędnej gafy. Czasem warto zainspirować się także stylizacjami podpatrzonymi na ulicach.

Podstawą udanej stylizacji męskiej jest klasa, ponadczasowość i dbałość o jakość wykorzystywanych do stylizacji ubrań. Nie potrzeba wiele aby wyglądać dobrze, należy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach dobrego smaku.

OŁĘ