Strona główna Lifestyle Moda Jak wybrać odpowiedni strój dla początkującego sportowca?

Jak wybrać odpowiedni strój dla początkującego sportowca?

47
0
strój dla sportowca
Niektóre wytyczne dotyczące odzieży sportowej są podobne zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących sportowców | fot.: materiał partnera

Współcześni producenci odzieży sportowej oferują klientom produkty o szerokiej gamie krojów i fasonów. Niektórzy zamiast na funkcjonalności, niestety skupiają się na estetycznej stronie, tego rodzaju produktów. Dlatego też obecnie na rynku również są dostępne modele, które pozwalają np. podkreślić urodę nóg, czy też umożliwiają wręcz ich ukrycie, dotyczy to np. spodni dresowych. Jednakże dobrej jakości strój sportowy przede wszystkim powinien cechować się wytrzymałością, zapewniać pełen zakres ruchu oraz gwarantować bezpieczeństwo.

Na czym warto się skupić, wybierając odzież sportową dla początkujących?

Niektóre wytyczne dotyczące odzieży sportowej są podobne zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących sportowców. Najważniejsze przy wyborze zwykle jest bezpieczeństwo i odpowiednie wsparcie dla mięśni. Wygląd również nie jest bez znaczenia. Dlatego też, aby ukryć wady sylwetki, możemy wybrać spodnie kompresyjne, legginsy lub nieco szersze spodnie dresowe. To samo dotyczy górnej części naszej sportowej garderoby. Tutaj można postawić na konkretny model, który ma odpowiednią długość rękawa, właściwy rodzaj dekoltu i stopień jego dopasowania. Równie ważną sprawą jest odpowiednia higiena i regularne pranie odzieży sportowej, po każdej wizycie na siłowni.

Z tego samego powodu konieczne jest także czyszczenie, wietrzenie i suszenie sportowego obuwia, z którego korzystaliśmy podczas treningu. 

Nie powinniśmy również zapominać o sportowej torbie, z którą chodzimy na siłownię. Do tego celu warto wybrać wygodny i pakowny model z licznymi przegrodami. Oczywiście torbę również musimy często prać, wentylować i suszyć, aby uniknąć namnażania się bakterii, które powodują  powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Jeśli jednak stawiamy wyżej funkcjonalność i wygodę podczas ćwiczeń nad idealnym wyglądem odzieży, to należy skupić się na rodzaju materiału, elastyczności, czy też na jego wytrzymałości i oddychalności. Estetyczna strona oczywiście może pomóc nam czuć się bardziej atrakcyjnie i pewnie siebie, dlatego też nie należy jej całkiem ignorować. Nawet jeśli nasze ciało nie jest idealne, to warto dobrać strój sportowy w ten sposób, aby patrzenie na siebie w lustrze sprawiało nam przyjemność. Dzięki temu z większymi chęciami i entuzjazmem będziemy wybierać się na kolejny trening. Jeśli chodzi o zadowolenie ze swojego wizerunku, to kryteria wyboru odzieży sportowej w tym przypadku są praktycznie takie same, jak w przypadku doboru ubrań codziennych.
Warto więc wybierać ubrania, w których będziemy czuć się atrakcyjnie, oraz będziemy mogli zaprezentować walory swojej wypracowanej sylwetki. Niestety odzież sportowa jest o wiele mocniej eksploatowana, niż strój do noszenia w normalnych, codziennych sytuacjach. Dlatego też trzeba ją wymienić na nową nawet raz na sześć miesięcy. Aby więc uniknąć niepotrzebnych kosztów i kłopotliwych zakupów, to warto zdecydować się na wysokogatunkową, profesjonalną odzież sportową. Oczywiście należy ją odpowiednio pielęgnować, korzystając z porad producenta. Jeśli więc masz zamiar zakupić markową bluzę Nike, czy też spodnie dresowe Adidas, to warto przejrzeć ofertę internetowych sklepów sportowych.

Materiał partnera