Zima to pora roku, która nie cieszy się dużą sympatią. Aby zadbać o komfort termiczny, warto wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu męskiej kurtki zimowej. W tym artykule znajdziesz opis najważniejszych cech, jakie powinien posiadać ten element zimowej garderoby. Dzięki odpowiednio dobranej kurtce można zadbać nie tylko o komfort termiczny, ale także o styl i dobre samopoczucie.

Funkcjonalność

Dobra kurtka zimowa to taka, w której można poczuć się prawdziwie komfortowo. Aby o to zadbać, warto wybrać produkt posiadający futro przy kapturze z możliwością odpięcia oraz wysoki kołnierzyk, który ochroni przed wiatrem i chłodem zimowych dni. Kurtka powinna również być wyposażona w ściągacze przy rękawach a także w dolnej części. Dzięki temu można zabezpieczyć się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dla pełnego komfortu ważne są także kieszenie. Warto wybrać produkt, który posiada je nie tylko na zewnątrz, ale również w wewnętrznej części.

kurtka zimowa meska
Dobra kurtka zimowa to taka, w której można poczuć się prawdziwie komfortowo | fot.: materiał partnera

Komfort termiczny

Nigdy nie można być do końca przekonanym o tym, jak będzie wyglądała zima. Czasami zdarzają się niezbyt chłodne dni, ale często mróz jest bardzo dokuczliwy. Aby zapewnić sobie komfort termiczny, należy wybrać kurtkę z odpowiednim wypełnieniem, które zapewni ciepło. Mężczyźni bardzo często decydują się na te naturalne, takie jak pierze czy puch. Taki wybór ma wiele zalet, gdyż kurtka z naturalnym wypełnieniem zapewnia komfort termiczny w nawet najbardziej mroźne dni. Jeśli często przebywasz na dworze albo oczekiwanie na autobus nie jest Ci obce, warto zdecydować się właśnie na tego rodzaju wypełnienie. Jeśli zależy Ci na najlepszym efekcie, warto zdecydować się na puch gęsi. W przypadku mniejszych wymagań, puch kaczy spełni Twoje oczekiwania.

Dla alergików warto polecić wypełnienie sztuczne. Włókna poliestrowe także mają wiele zalet, przede wszystkim są bardzo lekkie, a kurtki wykonane z tego materiału schną szybko. Jest to również tańsze rozwiązanie niż wypełnienie naturalne, a oferta takich kurtek jest naprawdę szeroka.

Poza wypełnieniem, ważny jest również materiał zewnętrzny. Dobra męska kurtka zimowa, powinna być wodoszczelna i nie powodować przegrzania organizmu. Odpowiedni materiał zapewni wentylację powietrza, co niewątpliwie znacznie wpływa na komfort użytkowania kurtki. Mieszanka poliestru i nylonu sprawdza się bardzo dobrze.

Styl jest ważny

Nawet w zimowy czas można wyglądać dobrze. Jeśli styl ma dla Ciebie znaczenie, kurtka zimowa powinna umożliwiać Ci zadbanie o tę kwestię. Dla sympatyków prostych, ale jednocześnie efektownych rozwiązań, warto polecić pikowany i prosty model w kolorze czarnym. Warto również wybrać kurtkę w formie płaszcza, dzięki czemu plecy będą chronione przed wiatrem i zimnem, a stylizacja okaże się estetyczna i atrakcyjna. Jeśli lubisz bawić się modą a zima nie jest żadną przeszkodą, na pewno zainteresuje Cię puchowa kurtka w kolorze pomarańczowym, do której można dobrać wiele ciekawych dodatków. 

Aby zapewnić sobie najwyższą jakość i wygodne zakupy, warto skorzystać z oferty internetowej. Pamiętaj jednak, aby wybierać marki dobrej jakości i sklepy, które posiadają pozytywne opinie i pewną ofertę. Kurtki męskie od Answear to jedna z propozycji, z której warto skorzystać. W ofercie można znaleźć całe wyposażenie zimowej szafy i nie tylko.

Materiał partnera