W powietrzu czuć już wiosnę! Dni robią się coraz cieplejsze i dłuższe. Zanim jednak na długie miesiące pożegnasz ciepłe kozaki, swetry i zimowe kurtki, czekają Cię dość kapryśne pogodowo tygodnie. Początki wiosny nie należą do najłatwiejszych, dlatego w Twojej garderobie powinien sią znaleźć stylowy i wygodny płaszcz. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając płaszcz na wiosnę.

Płaszcze damskie dopasowane do sylwetki

Ogromny wybór płaszczy sprawia, że zakup konkretnego modelu bywa trudny. Wybierając wersję dla siebie, przede wszystkim zwróć uwagę na dopasowanie płaszcza do sylwetki. Od tego zależy bowiem to, jak będziesz prezentowała się w tym okryciu wierzchnim.

Płaszcz dla sylwetki typu klepsydra

Masz figurę typu klepsydra, czyli z wciętą talią, szerokimi biodrami i większym biustem? Najlepsze płaszcze damskie dla pań-klepsydr to modele jednorzędowe, które znajdziesz w sklepie https://bigstar.pl/c-kurtki-i-plaszcze-damskie. Fason ten pozwoli Ci zachować naturalne proporcje sylwetki. Świetnym wyborem są też modele wiązane w talii, w tym przede wszystkim klasyczne trencze.

Panie o takiej figurze dobrze prezentują się także w płaszczach z rozkloszowanym dołem. Kupując płaszcz, zwróć też uwagę na detale. Na przykład, kieszenie wszyte ukośnie pozwolą Ci podkreślić figurę. Unikaj natomiast modeli typu oversize, które mogą zakłócić proporcje sylwetki. Niewskazane są też duże pagony, które optycznie poszerzają ramiona.

Jaki płaszcz dla sylwetki typu gruszka?

Kobiety o sylwetce typu gruszka charakteryzują się natomiast szerokimi biodrami. Dlatego w ich przypadku odpowiednie płaszcze damskie to przede wszystkim modele, które optycznie powiększą górne partie ciała, co pozwoli uzyskać wizualną harmonię. Długość do kolan i lekko rozkloszowany fason pozwolą ukryć masywne biodra i uda. Mniejszy biust i wąskie ramiona możesz z kolei zaznaczyć za pomocą dużego kołnierza, pagonów na ramionach, kieszeni znajdujących się na wysokości klatki piersiowej lub małych poduszek.

Panie o tej figurze nie powinny natomiast zakładać mocno rozszerzanych u dołu lub też prostych fasonów. Niewskazane są też gładkie modele, bez naszyć w górnej części.

Figura typu kolumna – jaki płaszcz wybrać?

Jeśli masz natomiast figurę typu kolumna, czyli bez wyraźnie zaznaczonej talii, postaw na modele z widocznym wcięciem w pasie oraz rozszerzanym dołem. Zadaniem takiego płaszcza jest podkreślenie bioder i talii. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, wybierając płaszcz z paskiem, a także dekoltem w kształcie litery V. Dobrym wyborem są też ozdobne guziki, asymetrycznie wszyte zamki i kieszenie oraz zapięcia dwurzędowe. Powinnaś natomiast unikać pudełkowych, prostych fasonów.

Odpowiedni płaszcz dla figury typu jabłko

Panie o sylwetce typu jabłko cechują się widocznym, wystającym brzuszkiem. Dobry płaszcz powinien zatem ukryć tzw. oponkę na brzuchu, podkreślając jednocześnie inne atuty ciała. Postaw na model z głębokim dekoltem, najlepiej w kształcie litery V. Dobrym wyborem jest też płaszcz o długości do kolan, ewentualnie kończący się kilka centymetrów za kolanami. 

Materiał partnera