Strona główna Lifestyle Moda Finaliści Projektu Packshot od Answear zostali już wyłonieni – zobacz najbardziej zaskakujące...

Finaliści Projektu Packshot od Answear zostali już wyłonieni – zobacz najbardziej zaskakujące kadry

114
0
fot.: MARIUSZ TOKAJUK
fot.: MARIUSZ TOKAJUK

Zakończył się konkurs na najlepszą kompozycję produktową biżuterii marki Swarovski. Poznajcie zwycięzcę i finalistów Projektu Packshot Answear i zachwyćcie się ich talentem. Zdjęcia są urzekające, a ich autorzy to mistrzowie kreatywnej fotografii.

Answear – marka tworzona przez ludzi z pasją

Answear działa na rynku e-commers niemal od 10 lat. Zajmuje się sprzedażą wysyłkową odzieży, obuwia i akcesoriów ponad 300 znanych marek premium. To nie wszystko. Answear regularnie tworzy projekty, które promują aktywność utalentowanych artystów młodego pokolenia. Te inicjatywy to chociażby Bitwa Stylistów, #CatchTheMoment, Manifest Your Style i wiele innych. Dzięki nim marka Answear otoczyła się młodymi twórcami współczesnego contentu, a klientom pomogła odnaleźć swój styl w modzie. Niedawno mogliśmy obserwować rywalizację młodych fotografów w ramach Projektu Packshot.

fot.: MARIUSZ TOKAJUK
fot.: MARIUSZ TOKAJUK

Projekt Packshot – marka Answear wie, jak znaleźć najlepszych

Answear – Projekt Packshot już od kilku lat wzbudza zainteresowanie w branży modowej. To konkurs na najlepszą i najbardziej pomysłową fotografię produktową. Tego rodzaju projekty są szansą dla utalentowanych artystów na rozwój kariery zawodowej. Dzięki podobnym inicjatywom do świata fashion dołączyli młodzi, zdolni fotografowie, a także styliści i projektanci.

W tym roku Answear zorganizował kolejną 3. edycję Projektu Packshot. Patronat nad nim objęła marka Swarovski – producent biżuterii, która od 125-ciu lat zachwyca blaskiem kryształowych klejnotów. Na uczestników konkursu  czekało wyzwanie: sfotografować kreatywnie zestaw biżuterii i zachwycić członków jury. Zgłosiło się ponad 600 osób, z czego do finału przeszło 10-oro zawodników. Z roku na rok poziom konkursowych fotografii jest coraz wyższy. Jurorzy mieli dylemat, aby z tylu zgłoszeń wybrać najlepsze prace, a potem zwycięzcę spośród finalistów. Przypomnijmy jeszcze skład eksperckiego jury: szef działu mody ELLE Marcin Świderek, znana fotografka gwiazd Marta Wojtal oraz dyrektor działu marketingu marki Swarovski Heiko König.

fot.: DARIA FOLCIK
fot.: DARIA FOLCIK

Mistrzowie obiektywu

Tegorocznym zwycięzcą Projektu Packshot został Mariusz Tokajuk. Nagrodą główną w konkursie była publikacja zdjęć w magazynie ELLE oraz prestiżowy kurs u Marty Wojtal – fotografki działającej w branży show biznesu. Autor najlepszych fotografii wykazał się wiedzą, jak wykorzystać światło i wizualną grę kontrastów. Trzeba przyznać, że jego prace robią wrażenie. Gratulujemy zwycięstwa i pomysłowości.

fot.: LINDA PARYS
fot.: LINDA PARYS

Wyróżnienia otrzymały panie: Linda Parys i Daria Folcik, przed którymi również otwiera się kariera fotograficzna w świecie mody. Cieszy nas to niezmiernie. Nagrodą dla wyróżnionych były smartfony iPhone SE 64 GB z wydajnym procesorem i wysokiej klasy aparatem, który zapewne pomoże paniom rozwijać talent fotograficzny. Pozostali finaliści to również osoby kreatywne, a ich fotografie oddają cały kunszt i wytworną elegancję kryształowej biżuterii.

Nagrodą dla wszystkich  10 uczestników finału był zestaw biżuterii Swarovski: kolczyki, bransoletka i wisiorek z motywem łabędzia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fot.: MARIUSZ TOKAJUK
fot.: MARIUSZ TOKAJUK

Pomysłowość finalistów nie zna granic

Z czym kojarzą nam się zwykle fotografie biżuterii? Dla większości zapewne z ciałem kobiety. Jak bogatą trzeba mieć wyobraźnię, aby wyjść poza schemat, a mimo to w ciekawy sposób pokazać czar i piękno, zaklęte w błyszczących cudeńkach? Domyślamy się, że zrobienie takich zdjęć wymaga starannych przygotowań. Trzeba mieć pomysł na interesujące ujęcia, ustawić światło, zgromadzić potrzebne akcesoria. Efekt jest taki, że finałowe fotografie urzekają kreatywnością. Budzą westchnienia zachwytu i pragnienie posiadania tej wytwornej biżuterii. To prawdziwa uczta duchowa. Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie i za te doznania. Składamy podziękowanie marce Answear, która kolejny raz pomogła młodym, utalentowanym artystom zaistnieć w świecie mody.


Materiał partnera