Strona główna Lifestyle Moda Czym jest druk cyfrowy DTG i dlaczego warto go wybrać?

Czym jest druk cyfrowy DTG i dlaczego warto go wybrać?

59
0
mężczyzna w kolorowej koszulce
Nie bez powodu uznaje się druk DTG za jedną z najlepszych obecnie metod przenoszenia nadruków na materiał | fot.: materiał partnera

Kiedy zależy nam na wykonaniu druku cyfrowego na tkaninach, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie zdecydowanie się na druk DTG. Dlatego też koniecznie już teraz przekonaj się, na jaką jakość możesz wtedy liczyć i jak przebiega cały proces drukowania, który obecnie jest na chętnie wybierany.

Jak wykonuje się nadruki przy wykorzystaniu metody DTG?

Na samym początku warto w ogóle rozwinąć, czym jest druk DTG, gdyż dla wielu osób brzmi on na samym początku dość tajemniczo. Otóż DTG oznacza Direct To Garment, co w przełożeniu na język polski można zrozumieć jako druk bezpośredni na tkaninie.

Jak zatem wykonuje się druk przy wykorzystaniu tej metody?

Wykorzystywane są do tego specjalistyczne drukarki, do których wkłada się materiał na specjalnej podkładce. Wcześniej konieczne jest jednak przygotowanie wzoru w formie cyfrowej, który będzie następnie nadrukowany na tkaninę. Dziś właściwie nie ma już żadnych granic i możemy wybrać naprawdę dowolny nadruk, np. zarówno grafikę, zdjęcie, napisy, jak i wiele innych wzorów, co daje naprawdę spore pole do popisu.

Poza tym, kiedy nadruk zostanie już przeniesiony na materiał, to konieczne jest też przeprowadzenie kolejnego etapu, polegającego na umieszczeniu tkaniny na specjalnej prasie, która zajmuje się następnie wgrzaniem obrazu w materiał. Kiedy zdecydujesz się skorzystać z tej metody nadruku i szukasz odpowiedniej do tego firmy, która oferuje druk DTG, to już teraz postaw na ofertę dostępną na tej stronie internetowej https://hft71.pl/zdobienie-odziezy/druk-cyfrowy-dtg/.

Dlaczego warto postawić na druk DTG?

Nie bez powodu uznaje się druk DTG za jedną z najlepszych obecnie metod przenoszenia nadruków na materiał. Poznaj 3 najważniejsze powody, które potwierdzą tę tezę i ostatecznie przekonują do wybierania DTG.

Trwałość

Kiedy zdecydujemy się na zastosowanie tej metody druku cyfrowego na ubraniach, to zyskamy od razu gwarancję wyjątkowej trwałości. Nadruk zostaje wykonany wtedy przy wykorzystaniu najnowszej technologii, zatem z powodzeniem ubrania można prać i nie obawiać się, że nadruk straci na jakości. Istotniejsze staje się wtedy wybranie takiego materiału, który nie będzie się rozciągał i szybko utraci głębie koloru.

Precyzja

Kolejną istotną zaletą jest również to, że nadruki DTG na materiałach cechują się ewidentnie wysoką jakością. Dzięki temu zawsze można liczyć na dbałość o szczegóły. Niezależnie od zlecenia można liczyć na to, że nadruk odwzoruje wszystkie kolory w wysokiej jakości i dodatkowo z zachowaniem wszystkich ozdobień i innych detali.

Krótki czas oczekiwania

Poza tym nie można zignorować również kwestii związanej z czasem oczekiwania na wykonywanie nadruku. W końcu druk DTG ceniony jest właśnie za to, że realizacja następuje niezwykle szybko, a co za tym idzie, możliwe staje się składania nawet większej ilości zamówień bez obawy o długi czas realizacji.


Materiał partnera zewnętrznego