Chcąc, nie chcąc, ubierając się – podążamy za modą. A moda dziecięca nie ustępuje w niczym modzie dorosłych. Ubrania dzieci mają piękne wzory, kroje, kolory. Cieszą oko zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czy modne rzeczy mogą być też wygodne?

Moda czy wygoda?

Odpowiedź nie jest taka jednoznaczna. Owszem, istnieje wiele ubrań dla dzieci, które pięknie wyglądają, wpisują się w kanon, a jednak do codziennego użytku się nie nadają. Znaczna większość jest wygodna. Co jak co, ale dzieci bardzo cenią sobie wygodę. Jeśli jakaś część garderoby im przeszkadza, dosadnie dadzą to odczuć opiekunom.

Modne ubrania dla dzieci mogą być wygodne. Ba! Są wygodne! Kluczem do wygody jest tu przede wszystkim materiał. Im bardziej miękki w dotyku, tym lepiej. Dzięki temu ubranie nie będzie dziecka uwierać, mu przeszkadzać. A należy pamiętać, że dzieci mają delikatniejszą skórę od dorosłych. To nie jest ich fanaberia, że tu gniecie, tam drapie. Takie drobne – jakby się nam wydawało – nieprzyjemności mogą dziecku skutecznie uprzykrzyć życie bądź być początkiem otarć, które długo będą się goić, oraz uszkodzeń skóry, leczonych później miesiącami. I tu nie tylko mowa o bucikach. Przykładem mogą być rajstopy, które mając źle przygotowany szew, będą odparzać, czy zbyt mocne ściągacze do skarpetek.

Modne ubrania dla dzieci – kolory

A jakie teraz są modne ubrania dziecięce? Stereotypowe różowe dla dziewczynki, niebieskie dla chłopca? Często to właśnie tak ubiera się dzieci, chociaż w ostatnich latach ten trend ma już coraz mniej zwolenników. Obecnie panują kolory ziemi, barwy neutralne bądź ubrania z charakterystycznych serii bajek dla dzieci, które sporo dzieci uwielbia. Takie kolory również łatwiej dłużej utrzymać w świetnym stanie, co przy częstym praniu czy usuwaniu plam nie jest takie oczywiste.

Fajnym trendem w modzie dziecięcej są stroje w neutralnych kolorach i krojach. Pasują one super i na dziewczynki, i na chłopców. Przykładem mogą być wspomniane już wcześniej rajstopy, koszulki czy bluzy z kapturem. Ubranka uniseks w przypadku dzieci są fajnym rozwiązaniem, kiedy kupione rzeczy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, bo mogą być puszczone w drugi obieg, kiedy pociecha z nich wyrośnie.

Co dla dziewczynek?

Dla dziewczynek modnym elementem garderoby są tiulowe spódniczki. To jest taki rodzaj ubrania, w którym można od razu poczuć się jak księżniczka, bez konieczności zakładania tiary. Mimo tego, że ubranie ma wiele warstw materiału, jest wygodne, a dziecko może się w nim łatwo poruszać. Mogą być też używane nie tylko latem, przy połączeniu ich z wygodnymi dopasowanymi rajstopami.

Moda może być wygodna. I jednocześnie ponadczasowa. Modne ubrania dla dzieci to nie tylko takie kroje, które w kolejnych sezonach będą passe. Modne są też ubrania basicowe, które wykonane są w neutralnych kolorach, które wykorzystuje się latami. Obecnie modne ubrania uniseks jeszcze przez wiele lat będą na topie, zarówno wśród młodszych, jak i starszych dzieci. Mając tego rodzaju ubrania, można w nie zainwestować i pozwolić sobie na lepszą jakość produktu.

Materiał partnera