Bywa, że w porze letniej niemiłosierne upały doskwierają już od wczesnych godzin porannych aż po zmierzch. Warto wówczas mieć na sobie ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bambus czy bawełna. Zapewniają one nie tylko wygodę i komfort, ale przede wszystkim są przewiewne. Poznaj ich liczne zalety!

Latem najlepiej jest wybierać przewiewne ubrania. Dotyczy to nie tylko odzieży wierzchniej, jak T-shirt czy szorty, ale również bielizny. W gorące dni dobrze jest unikać sztucznych materiałów, a zamiast nich stawiać na naturalne, dzięki którym w każdej sytuacji będziesz odczuwać komfort. Więcej o bawełnie i bambusie przeczytasz poniżej.

Bawełna – królowa materiałów

Bawełna ma całe mnóstwo zalet. Jest to materiał odporny na wysokie temperatury (można ją również prać w wysokich temperaturach), co ma ogromne znaczenie zwłaszcza latem. Bawełniane produkty, jak koszulki, bokserki czy sukienki, nie rozciągają się łatwo, dzięki czemu na długo zachowują swój naturalny kształt. Ponadto bawełna ma dużą higroskopijność, czyli zdolność pochłaniania wody. W upalne dni jest to bardzo przydatna cecha materiału. Dlaczego? To proste. Kiedy na zewnątrz temperatura osiąga 30–35 stopni Celsjusza w cieniu, ciało się poci, co jest całkowicie naturalnym procesem. Mając na sobie bawełniane ubranie, można być pewnym, że będzie ono pochłaniać wodę (w miarę możliwości), w tym również i pot.

Ubrania wykonane z bawełny przepuszczają powietrze i zatrzymują ciepło. Zwłaszcza pierwsza z cech jest niezwykle istotna podczas letnich upałów. W bawełnianej garderobie można czuć się niezwykle komfortowo, między innymi właśnie dlatego, że odczuwa się na ciele przyjemny powiew wiatru i tym samym obniża się jego temperatura. Warto zatem zapamiętać, że delikatna bawełna świetnie chłodzi w letnie dni.

Reasumując, bawełna chłodzi, doskonale pochłania wilgoć oraz jest przewiewna. Mówiąc krótko – jest idealnym wyborem na lato. A teraz przejdźmy do bambusowych zalet.

Bambus – ekologiczny materiał

Bambus ma wiele cech, które sprawiają, że producenci – w tym również rodzime marki, jak choćby marka bielizny Atlantic – sięgają po niego coraz częściej. 

Materiał z bambusa ma właściwości termiczne, co oznacza, że podczas letnich upałów przyjemnie chłodzi, a w chłodne dni grzeje. Tym samym ubrania z bambusa mogą być użytkowane przez cały rok. Po drugie, bambus chroni przed promieniowaniem UV. Ta cecha jest szczególnie przydatna właśnie latem. Dodatkową zaletą bambusa jest pochłanianie znacznie większej ilości wilgoci niż inne dostępne na rynku materiały, w tym również wspomniana bawełna. Ponadto bambus ma działanie antygrzybiczne, bakteriobójcze oraz antystatyczne. Niweluje także powstawanie przykrych zapachów i daje długie poczucie świeżości na długo.

W tym miejscu warto również w zaznaczyć, że bambus to materiał ekologiczny. Roślina ta szybko rośnie, a do jej uprawy nie są potrzebne pestycydy. Na dodatek pochłania znacznie więcej dwutlenku węgla niż inne rośliny.

Podsumowując, nie przesadzimy jeśli powiemy, że bambus jest materiałem niemal bezkonkurencyjnym. Zwłaszcza w okresie letnim. Jest nie tylko przewiewny, ale także chroni przed działaniem promieni UV. Na dodatek pochłania wilgoć, zapobiega brzydkim zapachom i zapewnia długotrwałą świeżość. Potwierdźmy to – letnią porą materiały naturalne, takie jak bawełna czy bambus, są doskonałym wyborem.

Warto więc zaopatrzyć się w odzież i bieliznę wykonaną właśnie z nich. Postaw na to, co jest przewiewne i pochłania wilgoć. Wybierz komfort i wygodę!

Materiał partnera