Strona główna Lifestyle Moda 10 zasad kupowania na wyprzedażach

10 zasad kupowania na wyprzedażach

113
0
Kobieta kupuje na wyprzedaży
Zanim zajrzysz do galerii handlowej, otwórz szafę i sprawdź, czego tak naprawdę potrzebujesz. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kochamy wyprzedaże, zwłaszcza te pod koniec roku. Na całym świecie urastają one do rangi najlepszych zakupów i sporo w tym racji, nie mniej czasem może się okazać, że ta głośno oznajmiana „okazja” jest tak naprawdę chwytem marketingowym. Jak odróżnić prawdziwą zniżkę od tej sztucznej i skorzystać z dobrych okazji? Poznajcie 10 złotych zasad mówiących jak kupować na wyprzedażach.

Zasada 1 – Zaplanuj zakupy

Nic nie jest tak bardziej zgubne jak kupowanie na oślep. Zanim zajrzysz do galerii handlowej, otwórz szafę i sprawdź, czego tak naprawdę potrzebujesz. To samo dotyczy sprzętów domowych, kosmetyków – słowem wszystkiego, co zamierzasz kupić. Pozbądź się rzeczy niepotrzebnych, tych, z których już nie korzystasz i koniecznie nakreśl listę rzeczy, które zamierzasz kupić.

Zasada 2 – Sprawdź ceny bazowe

Pamiętasz jeansy, które tak bardzo chciałaś mieć, ale ich cena wyjściowa okazała się zaporą nie do przeskoczenia? Przypomnij sobie właśnie tę kwotę. Może się okazać, że obniżka 50% okaże się wyłącznie deklaracją bez pokrycia. Zrób taki research z wszystkimi rzeczami, które masz na liście pod tytułem 'must have’ i koniecznie zapisz te ceny dla porównania.

Zasada 3 – Wybierz sklepy

Zamiast błądzić po sklepach i kupować na oślep, zrób listę sklepów, które zamierzasz odwiedzić. Nie pomijaj także tych, do których nie zaglądałaś ze względu na wysokie ceny. Teraz – w czasie wyprzedaży – powinno tam być taniej. To idealny moment, by kupić wysokiej jakości ubrania czy sprzęty, na które normalnie nie byłoby cię stać. Dla własnej wygody zastanów się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłyby wyprzedaże online, które pozwalają na komfort i pełną kontrolę.

Zasada 4 – Kup mniej, a lepiej

Jeśli nie potrzebujesz aktualnie nowego łańcuszka czy kolczyków (twoja szkatułka po prostu się nie domyka) nie sięgaj po takie dodatki w czasie wyprzedaży. Tego rodzaju zakupy uszczuplą budżet, nie wnosząc nic konkretnego. Skup się na markowych rzeczach, których brak w twoich osobistych zasobach. Możesz zajrzeć także do zagranicznych sklepów i nie musisz kupować biletu lotniczego – wystarczą zagraniczne wyprzedaże online markowych produktów gwarantujące doskonałe ceny i fenomenalne rzeczy.

Szukasz modnych butów w atrakcyjnej cenie? Polecamy loft37

Zasada 5 – Ustal budżet

Z pewnością znasz to uczucie – pozakupowy kac. Tym razem zadbaj, by twoje zakupy były przyjemnością od początku do końca. Płacenie kartą kredytową może i jest wygodne, ale może wpędzić finanse w przysłowiowy kozi róg. Jeśli boisz się, że nie opanujesz się przy kolejnym regale z sukienkami lub butami, zdecydowanie wybierz wyprzedaże online i płatność z konta. Ubywająca z konta bankowego suma pieniędzy będzie wystarczającym „prysznicem” pozwalającym się zatrzymać w odpowiednim momencie.

Zasada 6 – Decyduj realnie

Ile w twojej szafie jest rzeczy, które kupiłaś z myślą „schudnę” i w efekcie ani razu ich nie założyłaś? Do swojego koszyka włóż rzeczy, które są w odpowiednim i aktualnym rozmiarze. Jeśli nie znosisz uczucia frustracji, zdecydowanie wybierz sklepy internetowe – w domowym zaciszu będziesz mogła znaleźć właściwy fason i rozmiar, lub też (jeśli w wybranym sklepie nie znajdziesz odpowiedniej rzeczy) przejrzeć spokojnie propozycje innych producentów.

Zasada 7 – klasyka gatunku

Wyprzedaże to idealny moment, by w twojej szafie znalazły się ubrania wysokiej jakości, które będą pasowały do wielu stylizacji. Zdecydowanie celuj w klasykę, która wystarcza na o wiele dłużej. Oczywiście, możesz postawić także na ekstrawagancję, ale weź pod uwagę fakt, że ta dość szybko wypada z mody.

Zasada 8 – sprawdzaj paragon

Wyprzedaże rządzą się swoimi prawami. Zainteresowanie nimi jest ogromne, stąd też może się okazać, że metka z ceną jest urwana, a rzecz, po którą sięgasz, znajduje się na regale z magiczną ceną 59,99, natomiast w kasie okazuje się, że ta super tania bluzka kosztuje 20 złotych więcej. Każdorazowo analizuj paragon, sprawdzaj, czy deklarowane ceny są zgodne z tym, co zapłaciłaś.

Zasada 9 – warunki sklepu

Koniecznie dowiedz się, czy kupioną rzecz możesz zwrócić i jeśli tak, to w jakim terminie. W przypadku wyprzedaży internetowych sytuacja jest zawsze klarowna. Zakupy na tzw. odległość automatycznie umożliwiają zwrot zakupów przynajmniej w terminie 14 dni od dnia zakupu.

Zasada 10 – doborowe towarzystwo

Nie rób nic na siłę. Jeśli twój partner nie znosi zakupów, nie ciągnij go ze sobą. Jeśli przyjaciółka ma odmienny gust, nie pytaj jej o zdanie. Rób zakupy w towarzystwie osób, które tak jak ty lubią określony styl i zakupy. Pamiętaj też, że osoba, którą wybierzesz, stanie się twoim doradcą. Nie kupuj rzeczy, w których czujesz się źle – to są zawsze wyrzucone pieniądze. A wracając do towarzystwa zakupów – może się okazać, że nie masz w swoim zasięgu nikogo, kto chętnie podążyłby z Tobą do świata galerii handlowych – w takim wypadku, zrób dobrą herbatę lub sięgnij po ulubione wino tej drugiej połówki, usiądźcie na waszej ulubionej sofie i wybierzcie wyprzedaże online, dzięki którym zyska nie tylko twoja szafa i portfel, ale i okaże się, że wyprzedażowe zakupy mogą być przyjemne.


Materiał partnera zewnętrznego