Kuchnia to pomieszczenie często używane przez domowników, dlatego jest narażone na ogromną ilość zanieczyszczeń, uderzeń oraz na działania czynników zewnętrznych. Aby uchronić się przed koniecznością częstych remontów, ważny jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych. Od dawna w kuchniach dominuje glazura, która niezwykle dobrze znosi trudne warunki otoczenia. Jednak czy rzeczywiście jest najlepszym rozwiązaniem do każdego domu?

Czym się kierować przy kupnie glazury do kuchni?

Osoba, która wzięła na siebie zadanie zakupu płytek do kuchni, szybko się zorientuje, że ma przed sobą nie lada wyzwanie. Przy dzisiejszych ofertach sklepów i marketów budowlanych, można poczuć się wręcz przytłoczonym mnogością wzorów, surowców, typów czy kolorów. Kto się w tym wszystkim rozezna? Warto wcześniej poszukać porad ekspertów architektury wnętrz, by wiedzieć, na co zwracać uwagę przy zakupie glazury do kuchni. Chcąc zmienić aranżację jakiegokolwiek pomieszczenia, zależy nam na tym, by materiały do tego użyte cechowały się trwałością, wysoką jakością wykonania oraz estetyką. W przypadku płytek mamy o tyle ułatwienie, że na ich opakowaniach występują oznaczenia informujące o klasie jakości (I-III), ścieralności (PEI), odporności na wodę (E), śliskości (R) czy wytrzymałości na zginanie (MPa). Wystarczy tylko zwracać uwagę na symbole oraz informacje uzupełniające. Parametry te mają znaczenie w kontekście bezpieczeństwa użytkowników kuchni, w związku z czym nie należy oszczędzać na cenie płytek. Szczególnie, że, dzięki technologii produkcji, mogą pozostać w stanie nienaruszonym pomimo intensywnej eksploatacji jeszcze przez wiele lat.

Czy design glazury do kuchni ma wpływ na efekt końcowy?

Design płytek jest nie mniej istotnym kryterium wyboru płytek do kuchni, co parametry techniczne. Najważniejsze jest to, by była dopasowana do ogólnego stylu całego pomieszczenia oraz wyposażenia, inaczej wprowadzi do wnętrza wrażenie chaosu i optycznego zmniejszenia przestrzeni. Dlatego złotą zasadą jest tutaj traktować glazury do kuchni, np. https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html, jako element wykończenia wnętrza, a nie główny element wystroju. Najlepiej wyruszyć na poszukiwanie idealnych kafelków gdy mamy już gotowe rozplanowanie kuchni lub choćby wybraną kolorystykę bądź stylistykę. Wtedy będziemy świadomi połączeń kolorystycznych, jakie się w niej znajdują, co pozwoli nam uniknąć mieszania trendów czy wzorów zaburzających harmonię całości.


Materiał partnera zewnętrznego