Strona główna Lifestyle Dom Fotel PRL – jak wykorzystać go w aranżacji współczesnego salonu?

Fotel PRL – jak wykorzystać go w aranżacji współczesnego salonu?

85
0

Mówi się, że moda zatacza koło. Takie zjawisko można dostrzec również w dziedzinie aranżacji wnętrz. Jeszcze jakiś czas temu większość z nas była skłonna wyrzucić stare fotele po dziadkach na śmietnik, a dziś te peerelowskie cacuszka są obiektem pożądania. Jeśli nie otrzymałeś takich mebli w spadku, to jeszcze nic straconego. Meble w stylu retro kupisz w designerskich sklepach meblowych. Podpowiadamy zatem, jak wykorzystać fotel PRL we współczesnych wnętrzach, by stał się przyciągającym uwagę akcentem.

Czym wyróżnia się fotel PRL?

Stylowy fotel prl to dość uniwersalny element wyposażenia. Dzięki temu sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach: od klasycznych, aż po glamour czy industrialne. To zaskakujące, z jaką łatwością zaadaptował się do współczesnych wnętrz. Świadczy to jedynie o tym, że ówcześni projektanci mieli niebywały zmysł estetyczny.

Peerelowskie fotele wyróżniają się dość prostym, klasycznym designem. W żadnym razie nie są jednak nudne. Wprost przeciwnie – stanowią ciekawy oraz intrygujący element aranżacji.

Jakie cechy stoją za tym mariażem oryginalności i ponadczasowości? To zastosowanie najwyższej jakości materiałów (najczęściej dominuje drewniany stelaż, ale można spotkać też fotele na metalowej podstawie), uważność na detale, ale także funkcjonalność projektu.

Jakie fotele PRL można dziś kupić w sklepach meblowych?

PRL to okres trudny historycznie i pełen niepokojów społecznych. Jednocześnie tak ciekawy i barwny, jeśli chodzi o design. Fotele PRL to tak naprawdę różne modele, w tym przede wszystkim:

  • Fotel Lisek PRL – ten kultowy model cieszył się ogromną popularnością w latach 60. XX wieku. Został zaprojektowany przez absolwenta Wydziału Architektury Wnętrz wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych – Henryka Lisa. Ma charakterystyczny kształt, jest dość niski i niezwykle wygodny. Obecnie daje dużą swobodę personalizacji, ponieważ można się zdecydować praktycznie na dowolny kolor obicia.
  • Fotel PRL szary z dodatkową poduszką – jest to fotel osadzony na prostym, właściwie geometrycznym, stelażu. Za wygodę odpowiada miękkie siedzenie i dodatkowa poduszka.
  • Fotel PRL obrotowy dyrektorski – niezwykle ciekawy model, który doda każdemu wnętrzu nutki luksusu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to elegancki fotel na obrotowej, metalowej podstawie. Model ten wzbogacono o detale, takie jak drewniane podłokietniki dostępne w różnych kolorach.
  • Fotel klubowy PRL – tego typu fotele cechują się zaokrągloną formą oparcia i umieszczone są na prostych nóżkach. Są wygodne i wyróżniają się niebanalnym wzornictwem. Tym samym fotele klubowe mogą stać się nieodłącznym elementem wystroju wnętrz we współczesnym mieszkaniu.

Jak zaaranżować współczesne mieszkanie z wykorzystaniem fotela z czasów PRL?

Fotel PRL pozwoli podkreślić niepowtarzalny styl vintage. Jest designerski, a jednocześnie bardzo wygodny (odpowiadają za to wysokiej jakości stelaż, trwałe obicie i pianka wysokoelastyczna).

Co najważniejsze – fotel PRL to taki element wystroju, który łatwo wkomponować w całość aranżacji. Doskonale odnajdzie się w aranżacjach eklektycznych, vintage i retro, ale może zagrać pierwsze skrzypce również w minimalistycznych salonach, dodając im ciepła i przytulności.

Dobrym pomysłem jest urządzenie salonu w stylu eklektycznym. Fotel PRL może stać się dopełnieniem wystroju. Spróbuj go połączyć z tapetą w charakterystyczne dla epoki wzory, a pomieszczenie rozświetl lampami w stylu industrialnym, dodaj też obrazy art déco. Gwarantujemy, że uzyskasz niepowtarzalne wnętrze, które będzie odzwierciedleniem twojego zamiłowania do dekoracji!

Materiał partnera zewnętrznego